1 Kasım 2013 Cuma

Apple Store Türkiye online satışa başladı

Apple Store Türkiye (Apple Store TR) bugün itibarı ile online satışa başladı. Sitesinde iPhone figürleri yer alan çay bardağı desenli merhaba bannerında Apple "Her zaman bekleriz. Apple Online Store şimdi sizinle" diyerek yeni bir devri açmış oldu.

Her ne kadar Türkiye'de iPhone'un en ucuz satıldığı mağaza olmuş olsalar da iPhone'u yine diğer ülkelere göre oldukça pahalı satıyorlar. Apple Store TR kontratsız iPhone 5S 16 GB modelini 649 dolara yani 1,292 TL'ye satıyor. Dışarıdaki fiyatlara göre 900 TL ucuz ama örneğin İngiltere fiyatlarına göre 400-500 TL daha pahalı.

Apple'ın Apple Store TR ile ilgili resmi açıklaması şöyle:
"Merhaba,
Apple olarak, Türkiye'de Apple Online Store'un bugün açıldığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye'de müşteriler ilk kez doğrudan Apple'dan alışveriş yapabilecekler ve her aşamada uzmanların önerilerinden yararlanabilecekler.
Apple Online Store müşterilerine, dünyanın en ileri görüşlü akıllı telefonu iPhone 5s, bugüne kadar üretilmiş en renkli iPhone olan iPhone 5c, iPad 2 ve iPad mini, yeni Retina ekranlı MacBook Pro, tüm gün dayanan pil ömrüne sahip MacBook Air ve iPod RED gibi en yeni Apple ürünlerini sunuyor.
Apple Online Store'da iPad, iPod touch ve iPod nano'ya lazer baskıyla kişisel mesajlarınızı yazdırma ve satışa sunulan Mac'lerden herhangi birini sadece birkaç tıklamayla özel yapılandırma, çok çeşitli üçüncü taraf aksesuarlar ve özel ürünler ve Ödül Puanları ve büyük bankalarla işbirliği içinde 12 aya kadar taksit gibi bir dizi güvenli ödeme yöntemi ve banka havalesiyle nakit ödeme yapan müşteriler için indirim gibi fırsatlar ve olanaklar sunulmaktadır.
Müşterilere, kendileri için en uygun ürünleri bulmalarına yardımcı olmak için telefonla veya çevrimiçi sohbet yoluyla uzman desteği verilmekte ve müşterilerin iPad, iPhone ve Mac'lerini hemen kullanmaya başlamalarına yardımcı olmak için ücretsiz satış sonrası kişisel kurulum oturumları düzenlenmektedir.
Türkiye'deki Apple Online Store'u store.apple.com/tr adresinde hemen ziyaret edin."


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder