30 Haziran 2015 Salı

Akyaka'da nerede kalınır?

Muğla'nın Gökova Körfezi girişindeki şirin tatil beldesi Akyaka, doğal güzellikleri ve muhteşem lokasyonu ile hakettiği ilgiyi yavaş yavaş ta olsa kazanmaya başlayan bir turizm merkezimiz. Muğla - Marmaris yolu üzerinde Gökova Körfezi'nin muhteşem manzarası ile sizi ilk karşılayan yerleşke olan Akyaka, yerel olarak Gökova adıyla da bilinse de, asıl Gökova kasabası kıyıdan daha içerde.

Akyaka'daki Azmak Nehri derinliği sayesinde teknelerin rahatça yukarılarına çıkabildiği bir akarsu. Aynı zamanda çok güzel skuba dalış imkanı sunan bu nehrin kıyısında da birbirinden güzel restoranlar var. Nehrin adı "azmak" tahmin edebileceğiniz gibi özellikle kışları taşkınlaşmasından geliyor. Aslında Akyaka Azmak nehrinin tam adı "Kadın Azmağı" (ara ara ismini duyacaksınız).

Kadınlar Azmağının balıkçı lokantaları oldukça meşhur. Burada kalanlar için nehirde bir tur ya da sadece nehir kenarında bir yürüyüş oldukça keyifli bir deneyim. Akyaka'nın kuzeyindeki Sakartepe ise yamaç paraşütü için ideal.

Bu yazımızda Akyaka'da nerede kalınır sorusuna, Akyaka'da öne çıkan, misafirlerinden iyi değerlendirmeler alan otellerin bir listesi ile cevap vermeye çalıştık. Siz daha ayrıntılı Akyaka otelleri listesi, gecelik oda fiyatları gibi ayrıntılar için Akyaka otelleri sayfasına bakabilirsiniz. Bu sayfa, Akyaka otellerinin farklı online otel rezervasyon sitelerinden derlenen karşılaştırmalı fiyat listeleri ile de oldukça işinize yarayabilir. Ama listeye geçmeden önce küçük birkaç ipucu verelim.

Akyaka deniz kıyısında ama her otel deniz kıyısında değil. Eğer denize sıfır ya da yakın bir Akyaka otelinde kalmak istiyorsanız otelinizi ona göre seçin. Deniz kenarında olmayan otelleri de hemen es geçmeyin zira Akyaka'nın doğası müthiş ve bu otellerden bazıları çok güzel bir manzaraya ve atmosfere sahip.

Akyaka nerede kalınır - Akyaka Çınar Plajı
Akyaka'nın meşhur Çınar Plajı
Kerme Ottoman Palace
Koyuncu Sokak No:32 Azmak Kıyısı, 48650 Akyaka

Lüks Akyaka Butik oteli deyince akla ilk gelen otel olan Kerme Ottoman Palace, Gökova Körfezi'nin girişinde, ağaçlarla çevrili bir alanda kurulu, denize sıfır bir otel. Birbirinden harika 18 odası ve kendinizi evinizde hissedeceğiniz atmosferi, hem deniz hem de nehir kıyısındaki enfes konumu ve Osmanlı Sarayı isminin hakkını veren mimarisi ile oldukça iyi bir Akyaka oteli.

Kerme Ottoman Konak
Çatalçam Sok. Kadın Azmak Yanı No:50, 48650 Akyaka

Sahile ve Akyaka'nın merkezine sadece 500 metre uzaklıkta yer alan Ottoman Konak doğa ile iç içe, harika bir konsepte ve servise sahip bir otel. Bu butik Akyaka otelinin kendisine ait küçük ama işlevsel bir havuzu var. Sahil ise yürüyerek 10 dakika mesafede. Sahile giden yolda bir çok restoran bulmanız mümkün ama otelin kendi yemekleri ve yemek yerken sizi bekleyen manzara müthiş. İç mekanın Osmanlı dekorasyonu ayrı bir güzel.

Hotel Gokova
Inişdibi Cad. Sarıoğlu Sok.No:5 48550 Akyaka

Yöresel Muğla Evleri Mimarsinde inşaa edilmiş olan 19 odalı Hotel Gökova, küçük ve şirin bir aile işletmesi. Kahvaltısı çok güzel, personeli oldukça cana yakın. Otel denize bir miktar uzakta ama oldukça şirin bir köy ortamı içerisinde.

Baga Butik Otel Gökova
Gümrük Sokak No.3, Akyaka 48650

Eğer sessiz-sakin bir ortam, huzur ve iyi bir dinlence arıyorsanız, Baga Butik Otel tam size göre. Deniz kenasında çok şirin bir koyda bulunan otel, küçük plajı, restoranı, ardında dağlar, önünde deniz ortamı ile oldukça güzel bir yer. Deniz manzaralı ve 1. kat odalarını tercih etmeye bakın.

Summer Otel Akyaka (Lütfi̇ye Sakici Cd. No:6 Akyaka/Ula, 48000 Akyaka) - Akyaka belde merkezinde güzel ve küçük bir otel.

Filika Butik Otel (Eski İskele Mevkii Gümrükk Sok. 48650 Akyaka) Deniz kıyısında, yemyeşil ormanlarla çevrili bir noktada bulunan Filika Butik Hotel konum olarak Akyaka'nın en iyilerinden.

Akyaka nerede? Akyaka'ya nasıl gidilir?

Akyaka Gökova körfezinin doğu ucunda. Marmaris ile Muğla’yı birleştiren yolun yaklaşık olarak orta noktasında bulunan Akyaka'ne bu anayol vasıtası ile kolayca ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder