5 Haziran 2015 Cuma

Gent'te nerede kalınır?

Gent (ya da ingilizcesi ile Ghent) Belçika'nın en önemli turizm merkezlerinden biri. Oldukça iyi korunmuş tarihi merkezi Bruges'un aksine görkemli katedrallerin ve binaların öne çıktığı bir yer. 250 bin kadarlık nüfusunun 60 bin kadarı öğrenci olan bu şehir tarihi olmasına rağmen oldukça genç ve dinamik. Ama sokaklar üniversite sağolsun genç insanlarla dolu olsa da bu şehirde gençlerden başka hatrı sayılır miktarda bulunan yabancılara da sıklıkla rastlayacaksınız.

Gent ortaçağ'da dünyanın en zengin ve etkili şehirlerinden biri imiş. Zamanında Alplerin kuzeyinde Paris'ten sonraki en büyük ikinci şehir olan Gent bu köklü ve zengin tarihi mirasının hatrı sayılır bir kısmını günümüze taşıyabilmiş. Bugün katedraller ve eski tüccar ve aristokratlara ev sahipliği yapan muhteşem konakların oluşturduğu şehir merkezi gerçekten görülmeye değer.

Bugün Gent şehrinin ortaçağdan kalan tarihi merkezi en az Bruges kadar iyi korunmuş ve oldukça büyülü bir atmosfer sunuyor. Şehrin bu güzel tarihi dekorundan başka oldukça ilginç ve gezilesi müzeleri var. Bunun yanında şehir başta meşhur Gentse Feesten olmak üzere önemli festivallere de ev sahipliği yapıyor.

Gent Brüksel ile Bruges arasındaki tren hattının neredeyse tam ortasında ve bu iki kente de trenle yarım saat uzaklıkta. Eğer bu iki meşhur kenti gezecekseniz yol üstünde Gent'te de mutlaka durun.

Gent'te nerede kalınır sorusuna gelelim. Bruges ve Brüksel'in arasındaki bu şehir birçok turist için günübirlik gidilen ve konaklanmayan bir yer. Ama Gent'in şehir merkezinde güzel oteller mevcut ve şehir kendi başına gezilip görülmeye ve kalınmaya değer bir yer. Fakat şehir yine de kendinden beklenecek sayıda otele sahip değil ve kentte özellikle yüksek sezonda otel bulmak zor. Bu nedenle Gent'te kalacaksanız rezervasyonunuzu önceden yaptırın.

Gent'in havadan görünümü (öne çıkan kiliseler  Belfry of Ghent ve Saint Nicholas church)
Şimdi birkaç Gent otel tavsiyesi verelim.Şehrin merkezindeki NH Gent BelfortSandton Grand Hotel Reylof ve Marriott Ghent Hotel, lüks Gent otelleri kategorisindeki bazı en iyi alternatifleriniz. Bu otellerin üçü de Gent şehir merkezinde.

Bütçe dostu görece ucuz Gent oteli arayanlar ise ibis Gent Centrum St Baafs KathedraalNovotel Gent Centrum ve Holiday Inn Express Gent gibi otellere bakabilirler.

Gent'teki otellerin faha geniş bir listesi ve karşılaştırmalı otel fiyatları gibi ayrıntılar için Gent otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder