30 Haziran 2015 Salı

Konya'da nerede kalınır?

Konya, Anadolu Selçukluları'na başkentlik yaptığı dönemden kalma tarihi eserleri ve Mevlana'nın geride bıraktığı kültür mirası ile kendisine turist çeken bir Orta Anadolu şehrimiz. Özellikle hızlı trenin devreye girmesi ve Ankara'dan ulaşımın trenle 1 saat 40 dakika gibi kısa bir süreye inmesi ile bu şehri ziyaret etmek artık çok daha kolay.

Konya'da gezilip görülecek yerlerin başında Mevlana Müzesi, İplikçi Camii, İnce Minare ve Alaadin Tepesi geliyor. Şehirde yapılacak şeylerin başında da Sema töreni izlemek, Kule Site'de alışveriş, Zafer Caddesinde yürüyüş yapmak geliyor. Tabii buraya gelmişken etli ekmek yememek olmaz. Havzun Restoran Konya'nın en iyi etli ekmek yiyebileceğiniz yerlerinden biri. Can Baba ise Konya'nın en iyi iskender kebabını sunuyor.

Konya çevresinde görebileceğiniz yerlerin başında da, şehre yaklaşık bir saat mesafedeki Çatalhöyük geliyor.

Konya gelişmiş bir şehir ve Anadolu Kaplanları arasında yer alıyor. Ekonomi zaman içinde tarım ağırlıklı olmaktan sanayii üretimine kaymış. Bu da tabii ki Konya'ya oldukça fazla miktarda iş için ziyaretçi çekiyor.

Konya'da nerede kalınır sorusuna gelelim. Konya'da her çeşit otel bulmak mümkün. Fakat özellikle Mevlana kutlamalarının olduğu zaman diliminde otellerde yer bulmak zor.

Eğer Konya'ya turist olarak geliyor iseniz, Mevlana Müzesine yakın Konya otellerinde kalmanızı tavsiye edeceğiz. Bu otellerden bazıları tarihi yapılarda ve bu da bu otellerde kalmayı oldukça otantik kılıyor. Aşağıda bu tip otellere birkaç örnek verdik. Eğer iş için Konyada iseniz burada ünlü otel zincirlerinden bazılarının güzel otellerini bulabilirsiniz. Biz aşağıdaki Konya otelleri listemizde bazı lüks Konya otellerini de listeledik.

Biz aşağıda Konya'nın öne çıkan otellerinin bir listesini verdik. Bu oteller hem merkezi konumları hem de diğer artıları ile Konya'da ziyaretçilerinden en çok beğeni toplayan işletmeler.

Konya'da nerede kalınır - Mevlana Müzesi
Konya Mevlana Müzesi
Konya Derviş Otel
Aziziye Mah. Şehit Nazım Bey Cad. Güngör Sok.No:7 Karatay, 42030 Konya

200 yıllık bir Osmanlı Konağının restorasyonu ile otele dönüştürülen Konya Derviş Otel, Konya şehir merkezinde, Mevlana Müzesine yürüme mesafesinde. Odaları geniş ve rahat, kahvaltısı güzel ve de çalışanları oldukça güleryüzlü. Konya'nın en çok beğeni toplayan otellerinden biri.

Hich Otel Konya
Aziziye Mah. Celal Sok. No:6 (Mevlana Müzesi Yanı) Karatay , 42030 Konya

Hich Otel Konya'da 200 yıllık bir tarihi Osmanlı binasından restore edilmiş, Konya'nın merkezinde, Mevlana Müzesine bitişik bir otel. Servisi, Mevlana Müzesine bitişik bahçesi, kahvaltı salonu ve de otantik ve detaylı dekorasyonu ile Konya'da tarihi bir atmosferde kalmak isteyenler için oldukça iyi bir alternatif.

Dedeman Konya
Isparta Beyşehir Yolu, Sille Kavsağı Ozalan Mah. Selçuklu, 42080  Konya

Konya'nın en bilinen ve popüler lüks otellerinden 5 yıldızlı Konya Dedeman, merkezi konumu ve lüks tesislerinin yanı sıra oldukça güleryüzlü hizmeti ile de göz dolduruyor. Hemen yakınında büyük bir alışveriş merkezinin olması da burayı kalmak için oldukça uygun hale getiriyor. Tepesindeki restoran ve bardan da oldukça güzel bir Konya manzarası görmeniz mümkün. Otel Konya'nın merkezi atraksiyonlarına birkaç kilometre uzakta.

Konya'da nerede kalınır - Dedeman Konya
5 Yıldızlı Dedeman Konya, Konya'nın en iyi lüks otellerinden biri hatta belki de en iyisi
Hilton Garden Inn Konya
Aziziye Mahallesi, Kışlaönü Sokak No:4 Karatay, 42020 Konya

Konya'da merkezi ve lüks bir konaklama imkanı sunan 4 yıldızlı Hilton Garden Inn Konya, Mevlana Müzesine oldukça yakın konumu, kahvaltısı, konforu ve temizliği ile bir diğer popüler Konya oteli.

Pasapark Hotel
Şemsi Tebrizi Mah. Sultanveled Cad. No:3, 42030 Konya

Konya'da merkezi ve uygun fiyatlı bir otel arayanlar için tavsiye edebileceğimiz Paşapark Otel, merkezi konumu, güzel kahvaltısı, SPA merkezi, konforlu odaları ile göz dolduruyor. Otelin kendisi hemen hemen hiçbir özelliği olmayan bir yerde ama Konyanın tarihi merkezine 10-15 dakika yürüme mesafesinde.

Rumi Otel
Aziziye Mahallesi. Fakih Sokak. No.3 Mevlana Alanı Karatay, 42030 Konya

Mevlana Müzesine sadece 100 metre mesafedeki Rumi Otel, yine merkezi ve uygun bir otel arayanlar için iyi bir alternatif.

Konya'da tavsiye edebileceğimiz diğer birkaç otel ise Bera Mevlana Otel, Otel Derya, Dündar Otel, Rixos Konya, Anemon Konya, Bera Otel, Konya Meram Park Otel ve Bey Otel. Konya'daki otellerin daha tam bir listesi ve karşılaltırmalı gecelik oda fiyatları gibi ayrıntılar için Konya Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder