13 Aralık 2013 Cuma

Ağva'da nerede kalınır?

Karadeniz kıyılarındaki Ağva ya da Yeşilçay İstanbul Şile'nin en popüler tatil mekanlarından biri. Ağva "nehirler arası" demek. Bölge batıda Göksu ve doğuda is Yeşilçay ile sınırlı. İstanbul'dan sadece 97 kilometre (Şile'den yaklaşık 38 kilometre) uzaklıkta olduğundan İstanbul'dan haftasonu tatil kaçamağı için uygun bir mekan. Ağva misafirlerine tertemiz bir deniz, tablo gibi bir doğa manzarası, şirin oteller, restoranlar ve kısacası İstanbul'a bu kadar yakın olup da bakir kalabilmiş güzel bir atmosfer sunuyor. Eğer dingin, huzurlu, sessiz ve nehir, ağaçlar kısacası doğa ile dolu tatil sizin için ise Ağva sizi çok etkileyecek. Kilim Koyu, Gelin Kayası, Saklı Göl, Ağva da mutlaka görülmesi gereken yerler.

Kış aylarında nüfusu sadece 2,500 olan Ağva yaz aylarında herhangi bir günde 15,000 kadar turist ağırlıyor. Ağva aslında hem kışın hem de yazın gidilebilecek bir mekan. Her ne kadar kışın oldukça soğuk olsa da otel odasında şömine başında bir tatil de oldukça zevkli. O nedenle eğer Ağva'ya sadece yazın gitti iseniz kışın gitmeyi de deneyin.

Ağva İstanbul'a yakın olduğu için günübirlik gidilip gelinebilecek bir belde. Ama asıl zevki ise konaklamalı çıkarılabilecek bir yer. Peki Ağva'da nerede kalınır? Ağva'da otellerin önemli bir kısmı fazlaca teknolojik içeriği olmayan bungalow tarzı konaklama sunan müesseseler. Bunlar çok katlı beton binalardan ziyade tek katlı ahşap binalardan oluşan yapılar. Bu oteller sadece tatil için İstanbul'dan kaçan yerli turistlere değil aynı zamanda şirketler motisvasyon toplantıları ve özel organizasyonları gibi iş turistlerine de hizmet veriyorlar.

Ağva'de en iyi otel konaklaması ya deniz kenarında ya da nehir kenarında olur. Nehir kenarı daha iyi bir alternatif zira hem yaz hem de kış aylarında nehir çok daha güzel bir atmosfer ve manzara sunuyor. Eğer nehir ya da deniz kenarında kalacaksanız nehir veya deniz manzaralı odaları tercih edin. Ağva özellikle nehir manzarası ile İstanbul'dan en yakın romantik tatil kaçamağı mekanı.

Ağvada nerede kalınır
Ağva - Foto : Yollarda Hayat Var.
Ağva genelde 1 yıldızlı ile 3 yıldızlı arasında klasmanda oteller sunuyor. Bölgedeki yaklaşık 25 butik otel turistlere hizmet veriyor. Fiyatlar genelde gecesi 150 TL ve üzeri.

Biz aşağıda Ağva otellerinin bir listesini verdik. Ağvada nerede kalınır sorusuna yanıtı bu otellerde arayabilirsiniz.

Ağva Greenline Guesthouse
Tranquilla River Lodge Otel
Wineport Lodge Ağva
Park Mandalin Hotel
Acqua Verde Hotel
Mad Sea Beach Hotel
Ayışığı Hotel
Ağva Gizemli Nehir Hotel
Kurfal Hotel Ağva
Club Grand Becassier
Beyaz Ev Ağva
Assortie La Villa
Piccolo Mondo Hotel Istanbul
Kapım Hotel Ağva
TreeTops Park Hotel
Ağva Sahil Yıldızı Hotel
Yasmin Motel
Side Motel
Nehir Perisi Hotel
Ağva Himalaya Motel
Ormanevi Otantik Hotel
Günay Hotel Ağva
Villa Pine Garden
Göksu Pension

Ağva'ya nasıl gidilir?

İstanbul'dan Ağva'ya ulaşmak için öncelikle Şile'ye gitmeniz gerekiyor. Şile sonrasında Ağva'ya ulaşmak için ise 2 alternatifiniz var: Birincisi sahil yolu diğeri ise Çayırbaşı'ndan Teke köyü istikametinde giden yol.

Ağva tatil paketleri
Ağva popüler bir tatil mekanı olunca Ağva turları ve Ağva'da konaklamalı paketler oldukça popüler oluyor. Ağva tatil paketleri için şuraya bakabilirsiniz: Ağva tatil paketleri.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder