20 Aralık 2013 Cuma

Marmaris'ten mavi yolculuk ve lüks yat turu

Türkiye'de yat kiralamak için en favori bölge kuşkusuz Turkuaz Sahili olarak bilinen Güneybatı Akdeniz sahilleri. Bu güzel sahil şeridi boyunca lüks bir yat kiralayarak gidilip görülebilecek birbirinden güzel yerler var. Bu tür yat turlarının başlangıç noktası olarak en popüler şehirlerden biri de Marmaris.

Ege ve Akdeniz sınırında bulunan Marmaris lüks yat üzerinde geöecek bir tatil için ideal başlangıç noktası. 4 marinası olan bu sahil şehri Karya sahilinin gulet cenneti. Mayıs ayında çeşitli yat ve guletleri görebileceğiniz bir yat şovuna ev sahipliği yapan Marmaris mavi yolculuk yapanların en gözde mekanlarından biri.

Marmaris mavi yolculuk için ideal zira Menteşeler ve Kiklatlar olarak bilinen Yunan Adalarına oldukça yakın. Meşhur Rodos Adası kısa bir yolculukla ulaşılabilecek uzaklıkta iken birçok yat turunun standard rotası genelde Sömbeki (Symi) ve İstanköy (Kos).

Tabii ki Marmaris'ten başlayacak bir yat turunun ya da mavi yolculuğun istikameti Yunan Adaları olma zorunda değil. Marmaris'ten Doğu Akdeniz'e doğru yelken açanları popüler Göcek ve 12 adalar bekliyor. Fethiye ve bir çok koy da güzel bir yat turu tatili vaadediyor.

Sömbeki (Symi) yat turu
Sömbeki (Symi) yat turu için ideal bir Yunan Adası

Marmaris'ten mavi yolculuk ve lüks yat turu
Marmaris Marina gece
Mavi Yolculuğun zevki bunla da sınırlı değil. Marmaris'ten doğuya uzanan bir gulet turu mükemmel bir tatil sunuyor. Ama batuya doğru olan yat turları da popüler ve bir o kadar güzel: Marmaris'ten Bodrum'a uzanan 7 gecelik mavi turlar oldukça popüler. Bu rotanın özelliği Rodos ve Sömbeki Adalarına da uğrama şansının olması. Yol üzerinde Datça ve antik kent Knidos'u görmek de mümkün. Böylece sadece muhteşem Akdeniz sahillerini değil antik tarihi de görme fırsatınız var.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder