8 Aralık 2013 Pazar

Kuala Lumpur'da nerede kalınır?

Bize göre Kuala Lumpur'da nerede kalınır sorusunun cevabı, eğer bütçeniz çok kısıtlı değilse Kuala Lumpur Golden Triangle denilen bölgede 5 yıldızlı ya da 4 yıldızlı otel veya apart-hotellerden birinde kalınır şeklindedir. Her ne kadar Kuala Lumpur'da orta sınıf oteller de olsa da aradaki farkı verip lüks otelde kalmaya değer. Kuala Lumpur'un lüks otelleri fiyat olarak Bangkok lüks otelleri gibi ucuzlar ve RM 400 gibi oldukça hesaplı rakamlardan başlıyorlar. Örneğin Traders Hotel Kuala Lumpur gibi merkezi ve 5-yıldızlı bir otelde gecesi 100 USD'ye kalabilirsiniz. Mevsimine göre bazen 5 yıldızlı bir otelde gecesi 50 USD gibi bir rakama kalabiliyorsunuz.

Kuala Lumpur'un alışveriş, eğlence ve gece hayatı merkezi Golden Triangle (Altın Üçgen). Kuala Lumpur merkezinin kuzeydoğusunda kalan bu bölge kalabalık alışveriş bölgesi Bukit Bintang, iş merkezleri ile dolu Jalan Raja Chulan , 5-Yıldızlı oteller şeridi olarak bilinen Jalan Sultan Ismail, gece hayatının kalbi Jalan P. Ramlee ve Kuala Lumpur City Centre (KLCC) gibi alanları kapsıyor. KLCC'de Petronas İkiz Kuleleri, Suria KLCC Alışveriş Merkezi, KLCC Convention Centre ve KLCC Park bulunuyor.

Kuala Lumpur şehir merkezindeki lüks otellerin en iyisi Mandarin Oriental Kuala Lumpur. Bundan başka Traders Hotel Kuala Lumpur, The Hilton Kuala Lumpur, Le Meridien Kuala Lumpur, Shangrila Kuala Lumpur ve JW Marriot gibi 5-yıldızlı alternatifleriniz de var. Eğer bu bölgede iyi bir otelde kalırsanız şehrin sunduğu pek çok eğlence, yeme-içme ve alışveriş olanaklarına da yakın olursunuz. Bu arada Traders Hotel Kuala Lumpur'da kalmıyorsanız bile SkyBar'ına gidin. Burası Kuala Lumpur'un en güzel sky barı muhtemelen.

Eğer aile ya da grup olarak seyahat ediyorsanız ve serviced apartment ya da apart hotel size hitap ediyor ise Fraser Place Hotel Kuala Lumpur ve Somerset Ampang Kuala Lumpur bu alanın şehirdeki en iyileri.

Traders Hotel Kuala Lumpur SkyBar
Traders Hotel Kuala Lumpur SkyBar
Eğer bütçeniz kısıtlı ise de Kuala Lumpur'da ucuz konaklama bol: gecesi RM 20'den başlayan hostel odaları bulabilirsiniz örneğin. Eğer bütçeniz kısıtlı ise önceden online rezervasyon mutlaka yaptırın. Kuala Lumpur turizm açısından geliştikçe daha iyi ve yeni hesaplı oteller açılıyor.

Eğer Kuala Lumpur'da merkezi ve ucuz bir otel tavsiyesi arıyorsanız Tune Hotels oteller zincirinin 3 yıldızlı şubelerinden Tune Hotel – Downtown Kuala Lumpur güzel bir alternatif. Otel Golden Triangle içinde ve merkezi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder