27 Mart 2015 Cuma

Baltimore'da nerede kalınır?

Baltimore, Amerika Birleşik Devletleri’nin Orta-Atlantik bölgesinde, Washington D.C.  yakınlarındaki Maryland’de popüler bir turist noktası. Bugünlerde büyük bir turizm ve seyahat noktası haline gelen bu yerin belki de en bilinen özelliği, Francis Scott Key’in daha sonraları Amerikan Milli Marşı olarak kabul edilecek Star Spangled Banner şarkısının sözlerini yazdığı şehir olması.

Baltimore, Chesapeake Körfezinin birleşim noktasında yer alıyor. Bitmeyen gece hayatı, ılıman iklimi ve yoğun misafirperverliği, burayı tüm yıl boyu ziyaret edilebilecek bir yer haline getiriyor.

Biz bu yazımızda Baltimore'da nerede kalınır sorusuna tek tek Baltimore otel tavsiyesi vermek yerine Baltimore'un konaklama konusunda popüler yerleri ile ilgili genel bilgiler vererek cevap vereceğiz.

Baltimore'a gelen ziyaretçilerin çoğunluğu, ana atraksiyonların hemen yanı başındaki Inner Harbor’da kalmayı tercih ediyor. Çok az şehirde bu kadar iyi belirlenmiş bir turist bölgesi bulunduğu için, şehirdeki tüm büyük otellerin burada toplanmış olması sürpriz sayılmaz.

Eğer daha iyi yemek ve gece hayatı seçenekleriyle, daha sakin, yerel karakterli bir yerde kalmak isterseniz, Fells Point ilk seçeneğiniz. Fakat daha az bilinen yerler arıyorsanız, Federal Hill’de Midtown’da ya da Canton’da, güzel pansiyonlar ya da diğer küçük otelleri bulabilirsiniz. Özellikle Midtown’daki oteller Downtown ve Inner Harbor’dakilere göre daha iyi bir toplu ulaşım avantajına da sahipler ( bu şehir için nadir bir durum).Inner Harbor

Baltimore’un en iyi bilinen semtleri, Patapsco Nehri kenarında, nehirle sınırlanmış alışveriş ve eğlence bölgeleri. Burada bir arabaya ihtiyaç duymadan günlerce kendinizi eğlendirecek şeyler bulabilirsiniz. Limanda bir restoranda, üzerinizde körfez rüzgârıyla, yerli yengeç lezzetlerini deneyin ya da National Aquarium’da veya Camden Yards Beyzbol Stadyumu’nda, tüm aileye uygun bir eğlencenin tadını çıkarın. Havalar ısındığında Inner Harbor, Pier 6 Pavilion’daki açık hava müziğiyle birlikte, büyüklü küçüklü gemiler ve sokak müzisyenlerinin koşuşturmacalarıyla doluyor.

Bu popüler konaklama bölgesindeki Baltimore otelleri ve bu otellerle ilgili oda fiyatları, konuk yorumları gibi ayrıntılı bilgiler için Baltimore Inner Harbor Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Baltimore Inner Harbour
Downtown

İş için gelen ziyaretçiler Inner Harbor’da kalarak hem şehrin merkezi ticaret bölgelerine yakın olabilir, hem de odalarından daha iyi bir manzara yakalayabilirler. Fakat çoğu uygun iş oteli ve zincir otel, şehrin Downtown bölgesinde konuşlanmış. Downtown bölgesinin gece hayatı için çok iyi bir yer olmadığını aklınızda tutun —her seferinde başka bir yere gitmek zorunda kalabilirsiniz ve ticaret bölgesinin geceleri boşalan sokakları korkutucu olabilir.

Bu bölgedeki oteller için Baltimore Downtown otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Little Italy

Little Italy, Inner Harbor’ın tam doğusunda kıyı boyunca yerleşmiş,  sakinlerinin çoğunun birbirine sıkı bağlı Amerikalı İtalyanlardan oluştuğu topluluğun yaşadığı bir bölge. Marinara soslarının dumanının tüttüğü neredeyse 20’den fazla restoranın arasında, kıyı kenarında bağlı su taksileriyle ve birden bire oynanmaya başlanan bocce oyunlarıyla, kendinizi Baltimore yerine Venedik’te sanabilirsiniz.   Yazları bölge, Cuma günleri ücretsiz yapılan açık hava film gösterimleri ve lokantaların dışarı yerleştirdikleri masalarla canlanıyor.

Bu popüler konaklama bölgesindeki Baltimore otelleri ve bu otellerle ilgili oda fiyatları, konuk yorumları gibi ayrıntılı bilgiler için Baltimore Little Italy Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Fells Point

Little Italy’nin doğusunda, tarihleri 1700’lerin ortalarına dek dayanan, sevimli, kırmızı kiremitli bitişik evlerin oluşturduğu, korunmuş bir ulusal tarihi bölge olarak kabul edilen Fells Point yer alıyor.  Eskiden bir liman ve gemi yapımı topluluğunun bulunduğu bu bölge, 18. Yüzyılın denizel cazibesini ve antik havasını taşıyan yollarıyla yürüyüş için çok zevkli. Fells Point, bar ve birahanelerinin gürültücü denizciler ve liman işçileriyle dolduğu yüzyıllar öncesinin geleneklerini hala sürdürüyor. Şehirde hala yoğun bir gece hayatı var.

Bu bölgedeki Baltimore otelleri ve bu otellerle ilgili oda fiyatları, konuk yorumları gibi ayrıntılı bilgiler için Baltimore Fells Point Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Baltimore Fells Point
Canton

Canton, Fells Point limanını güneydoğu tarafından kucaklıyor ve kuzeyde, eyaletler arası I-95 yoluyla sınır halinde. Bir zamanlar endüstriyel bir ambalajlama bölgesi olan bu yer, şimdilerin moda, sınıf atlamış yaşam bölgesi. Canton’ın kalbi; üst sınıf butiklerin, spor barlarının ve salamura istiridyelerin sunulduğu restoranların bulunduğu, yeşil O’Donnel Square.

Bu bölgedeki Baltimore otelleri ve bu otellerle ilgili oda fiyatları, konuk yorumları gibi ayrıntılı bilgiler için Baltimore Canton Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Federal Hill

Inner Harbor’ın güneyinde, Güney Baltimore Yarımadası olarak da bilinen kalabalık Federal Hill var. İç savaş zamanından kalma Federal Hill, dağlık zirvesiyle, şehrin mükemmel manzaralarına yukarıdan bakma imkânı sunuyor. Cross Street Market, yarımadada bulunan şenlikli bar ve restoran bölgeleriyle birlikte, parkta piknik hevesinizi almanız için de mükemmel bir yer.

Bu bölgedeki Baltimore otelleri ve bu otellerle ilgili oda fiyatları, konuk yorumları gibi ayrıntılı bilgiler için Baltimore Federal Hill Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Mount Vernon

Baltimore Downtown’ın hemen kuzeyinde, güzel bir şekilde restore edilmiş 19.Yüzyıldan kalma evleriyle Mount Vernon, şık bir bölge. Burada Washington D.C.’deki anıttan daha eski olan Baltimore’un Washington Anıtı’nı bulabilirsiniz. Ayrıca Downtown Baltimore’un baş tacı, Walters Museum of Art ve Tony Charles Sokağı gibi kültürel kurumlara da ev sahipliği yapıyor.  Mount Vernon’un kuzeyi Hampden, her taraftan ziyaretçi çeken parlak ışıklı yılbaşı süsleme gösterileriyle iyi bilinen 34.Sokağı da içinde barındırıyor.

Bu bölgedeki Baltimore otelleri ve bu otellerle ilgili oda fiyatları, konuk yorumları gibi ayrıntılı bilgiler için Baltimore Mount Vernon Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder