18 Mart 2015 Çarşamba

Saint-Tropez'de nerede kalınır?

20. yüzyılın başlarına kadar küçük bir balıkçı kasabası ve askeri üstten ibaret olan Saint Tropez, 1956 yılında Bridget Bardot'ın oynadığı "Ve Tanrı Kadını Yarattı" filminde arka plan olmasından sonra hızlı bir şekilde uluslararası bir tatil merkezi haline gelmiş. Bugün Avrupa ve Amerika jet sosyetesinin gözde tatil mekanı ve muhtemelen Avrupa'nın en ünlü tatil kasabası olan Saint Tropez, her ne kadar devasa lüks yatların ve onların sahiplerinin gibi dursa da hemen her turiste hitap edebilecek birşeyler barındıran gözde bir tatil kasabası.

Fransız Rivierasındaki Saint Tropez'in plajları kendisi kadar ünlü. Kasaba içindeki plajlar, "La Glaye", "La Ponche" ve "La Fontanette" oldukça küçükler. Saint Tropez plajı deyince insanların ilk aklına gelen ise Pampelonne plajı. Saint-Tropez'in 5 km güney-batısında yer alan bu kumlu ve uzun plajda bir zamanlar plaj klübü kültürünün doğum yeri olan La Voile Rouge klübü vardı. Plajın Plage de Tahiti adlı kısmı, Bridget Bardot'un meşhur "Ve Tanrı Kadını Yarattı" adlı filminin geçtiği yer. Saint Tropez'de kalanların ulaşabileceği diğer yakın plajlar da Plage de la Bouillabaisse ve Plage des Salins.

Saint Tropez'de nerede kalınır sorusuna gelelim. Saint Tropez küçük bir yer o nedenle diğer nerede kalınır serisi yazılarımızda olduğu gibi genel bilgiler ve kalınacak bölgeler yerine Saint Tropez otel tavsiyesi vereceğiz.

İlk akla gelen otellerden biri dünyaca ünlü Hotel Byblos Saint Tropez. Saint Tropez'in meşhur olduğu 1960lı yıllardan beridir hizmette olan ve kaldığınız süre boyunca Amerikalı meşhur rap yıldızlarından Rus oligarklara kadar zengin ve ünlü bir kitlenin oteldaşınız olacağı Hotel Byblos Saint Tropez. 5 Yıldızlı Saint-Tropez otelleri içinde diğer öne çıkanlar da Chateau De La MessardiereHotel Sezz Saint-Tropez ve Hotel Residence de La Pinede.
Saint-Tropez'in havadan görünümü. Arka plandaki plaj Pampelonne beach
Daha yeryüzüne yakın, orta sınıf oteller arayanlar ise Pan Dei PalaisHotel de la Ponche ve La Bastide Du Port otellerine bakabilirler. Eğer görece ucuz Saint Tropez oteli arıyor iseniz ise 1 ve 2 yıldızlı oteller arasında öne çıkanlar Villa La Begude, ve Pastis Hotel St Tropez.

Gassin

Saint Tropez'in hemen yakınındaki sahilden 4 km kadar içerideki Gassin kasabası cafcaflı komşusuna göre daha sakin ve ucuz bir ortam sunuyor. Güzel korunmuş sokak ve binaları ve Saint Tropez körfezine tepeden bakan muhteşem manzarası da diğer artıları. Buradaki oteller için Gassin otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Sainte-Maxime

Saint Tropez'e sadece 4 km uzaklığındaki Sainte-Maxime, Saint Tropez Körfezinin kuzey tarafında güzel bir kasaba merkezi ve plajları olan bir yer. Bir şekilde Saint Tropez'de yer bulamazsanız (özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında) ya da Saint Tropez'in kalabalığından uzak ama Saint Tropez'e yakın olmak isterseniz konaklamak için Saint-Maxime otellerine de bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder