12 Mart 2015 Perşembe

İtalya'da nerede kalınır?

Yunanistan ile beraber "Batı Uygarlığın"nın doğum yeri olarak bilinen İtalya muhteşem tarihi zenginliği, bir o kadar muhteşem İtalyan mutfağı, moda merkezleri, sıcak iklimi, birbirinden güzel şehirleri ve de Akdeniz sahilleri ile Avrupa'nın en gezilip görülesi ülkelerinin başında geliyor. Bütün bu özellikleri ile Bel Paese (Güzel Ülke) lakabını sonuna kadar hakeden İtalya, Rönesans'ın doğum yeri olması nedeniyle Avrupa tarihi mirasının en güzel koruınduğu ve sergilendiği yerlerden biri.

İtalya'nın gezilip görülmeye değer yüzlerce şehri olsa da ziyaretçiler için en öne çıkan dokuz önemli İtalyan şehri var : Roma, Bologna, Floransa, Genova, Milan, Napoli, Pisa, Turin ve Venedik. Bunlardan başka İtalyan Alpleri ,Amalfi Sahili, Capri, Cinque Terre, Como Gölü, Garda Gölü, Matera, Pompei ve Vesivius da diğer öne çıkan yerler.

İtalya'da nerede kalınır sorusunun cevabı bu belli başlı şehirler. Biz sitemizin popüler Nerede Kalınır Serisi kapsamında bu şehirlerin büyük kısmında nerede kalınacağına dair ayrıntılı bilgiler verdik. İtalya tatili öncesi mutlaka göz atın.

Roma - İtalya'nın başkenti ve en büyük şehri olan Roma yaklaşık 2800 yıllık tarihi ve modern, Rönesans ve Antik dönem olmak üzere 3 adet şehir merkezi ve başlı başına bir turizm atraksiyonu olan Vatikan Devleti ile dünyanın en gezilip görülesi şehirlerinden biri. Roma'da nerde kalınır diye soruyorsanız Roma'da nerede kalınır yazımıza bakabilirsiniz. Ucuz Roma otelleri için bakınız 100 Euro'dan ucuz Roma otelleri.

Milano - Eğer Roma "eski" İtalya'nın temsilcisi ise Milan ya da Milano, İtalya'nın en modern ve finansal açıdan en önemli şehri, "yeni" İtalya'nın temsilcisi. Evet bu yaklaşık 26 yüzyıllık şehirde muhteşem The Duomo di Milan gibi tarihi yapılar ve Leonardo Da Vinci'nin Last Supper'ı gibi önemli tarihi eserler var. Ama Milan'ı turistler için cazibeli kılan daha çok yeni ve modern Milan: alışveriş, futbol, gece hayatı ve opera cenneti olan şehir. Milano'da nerede kalmalı, konaklama imkanları ve Milano ile ilgili genel bilgileri için Milano'da nerede kalınır  sayfamıza bakabilirsiniz.


Roma'da nerde kalmalı
İtalya'nın başkenti Roma
Venedik - Dünyanın en güzel ve büyülü şehirlerinin başında gelen Venedik 600 yüzyıl önceki halini çok az değişerek koruyan, yılların verdiği yorgunluğu binaların çehrelerinde görseniz bile hala romantik ve büyülü bir tatil sunan bir dünya mirası. Bu muhteşem şehirdeki konaklama bilgileri için Venedik'te nerede kalınır sayfamıza bakabilirsiniz.

Floransa - İtalyan Rönesansının ve bugünkü modern dünyanın doğum yeri olan Floransa (ya da İtalyanca Firenze) dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Rönesans döneminde 250 yıl boyunca Avrupa'nın politik, kültürel, ekonomik ve sanatsal olarak en önemli şehri olan Floransa bugün İtalya'nın en önemli turizm merkezlerinden biri. Floransa konaklama bilgileri için Floransa'da nerede kalınır sayfamıza bakabilirsiniz.

Floransa
Napoli - İtalya'nın Roma ve Milano'dan sonra üçüncü büyük şehri olan Napoli'nin tarihi merkezi kapladığı alan bakımından dünyanın en büyüklerinden. Her ne kadar Roma, Venedik ve Floransa gibi büyük miktarda turist uğramasa da Napoli İtalya'nın en güzel turist şehirlerinden biri. Roma'nın sadece 2 saat güneyinde yer alan Napoli tarih, sanat, kültür, mimari, müzik ve astronomi yönlerinden İtalya'nın en önemli şehirlerinden biri. Napoli konaklama bilgiler için Napoli'de nerede kalınır sayfamıza bakabilirsiniz.

Torino - İtalya'nın kuzeybatısındaki Torino (İngilizce Turin) kenti her ne kadar bir Floransa ya da Roma kadar ünlü ve çok ziyaret edilir olmasa da gezmeye ve görmeye zaman ayırmaya, İtalya tatilinin bir köşesine sığdırılmaya değecek çok güzel bir Avrupa şehri. Torino konaklama bilgileri için Torino'da nerede kalınır sayfamıza bakabilirsiniz.

Cenova - Kuzey İtalya'nın tarihi liman şehri Cenova her ne kadar Roma, Venedik, Milan ve Floransa gibi önemli İtalyan turizm merkezlerine göre daha az popüler olsa da uzun ve zengin tarihinin verdiği muhteşem mimarisi, doyumsuz mutfağı (özellikle deniz mahsülleri ve balık konusunda) ve gezilip görülecek ilginç ve eğlenceli mekanları ile (Avrupa'nın en büyük akvaryumlarından biri burada) yavaş yavaş hakettiği ilgiyi görmeye başlayan bir şehir. Cenova konaklama bilgileri için Cenova'da nerede kalınır yazımıza bakabilirsiniz.

İtalya'daki şehirler ve bu şehirlerdeki oteller, en uygun fiyatlar için karşılaştırmalı otel fiyatları gibi ayrıntılar için İtalya Otelleri sayfalarına bakabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder