1 Mart 2015 Pazar

Amerika'da nerede kalınır?

Dünyanın nüfus olarak üçüncü, ekonomik ve askeri güç olarak oldukça açık ara farkla birinci ülkesi olan Amerika Birleşik Devletleri yüzölçümü olarak da oldukça geniş. Ülke dünyaca en ünlü şehirlerinde ziyaretçilerine unutulmaz bir tatil imkanı sunuyor. Manhattan ve Şikago'nun gökdelenlerle süslü silüetlerinden, Hawaii'nin doğal güzelliklerine, Washington D.C ve Boston'un muhteşem anıt ve müzelerinden Orlando'nun eğlence parklarına, oldukça geniş zevk ve renge hitap eden bu ülke, mutlaka gezilip görülmesi gereken bir yer.

Biz bu yazımızda, sitemizin en popüler yazı dizilerinden olan Nerede Kalınır serisinin Amerika şehirlerini bir araya getirdik.

Washington D.C. - Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti ve ülkenin en çok müze ve tarihi anıt barındıran şehri olan Washington D.C. özellikle National Mall olarak adlandırılan ve içinde Beyaz Saray, Kapitol ve Lincoln Memorial'ın yanında muhteşem Smithsonian Müzelerini barındıran devasa yeşil alan tek başına bu şehiri ziyaret nedeni. Washington D.C'deki nerde kalınır diye soruyorsanız Washington D.C.'de nerede kalınır yazımıza bakabilirsiniz.

New York - ABD'nin ticari, finans ve kültür merkezi New York aynı zamanda dünyanın en etkili şehirlerinden biri. Gökdelenleri ile ünlü Manhattan Adası, Brooklyn, Queens ve Bronx gibi ilçeleri ile Amerika'nın en görülesi yerlerinden biri. New York'ta nerede kalınmalı, konaklama imkanları gibi genel bilgiler için New York'ta nerede kalınır yazımıza bakabilirsiniz.

Miami - Tropik iklimi ve muhteşem plajları ile her mevsim güneş, kum ve deniz vaadeden Miami aynı zamanda Amerika'nın önemli eğlence merkezlerinden biri. Miami'de konaklama çeşitli ve nerede kalacağınız bu şehirde ne yapmak istediğinize bağlı. Bu konuda ayrıntılı bilgi için Miami'de nerede kalınır sayfamıza bakabilirsiniz.

Washingron D.C., The National Mall'ın havadan görünümü
Las Vegas - Dünyanın Kumarhane Başkenti ve Amerika'nın günahlar şehri Las Vegas, eksantrik bir şehir olduğundan Las Vegas otellerinin de diğer şehirlerde olmayan eksantrik özellikleri var. Ne demek istediğimizi ayrıntılı olarak Las Vegas'ta nerede kalınır sayfamızda açıkladık.

Los Angeles - "Melekler Şehri" Los Angeles (kısaca L.A.) Kaliforniya Eyaletinin en kalabalık ve en ünlü şehri. Geniş Güney Kaliforniya havsasında yerleşik bu 17 milyonluk şehir Amerika'nın önemli kültür, tarım, iş, finans, ticaret, enerji, uzay sanayii, bilim ve ticaret merkezlerinden biri aynı zamanda. Los Angeles'ı ziyaret edecekseniz Los Angeles'ta nerede kalınır yazımıza mutlaka bakın.

Orlando - Dünyanın Eğlence Parkı başkenti Orlando, Walt Disney World Resort, Universal Orlando Resort, City Walk, SeaWorld, Gatorland ve Wet 'n Wild Water Park gibi eğlence parkları ile Amerika'nın en popüler turizm bölgelerinden biri. Orlando'da nerde kalınır sorusuna ayrıntılı cevaplar için Orlando'da nerede kalınır yazımıza bakabilirsiniz.

Hawaii - ABD'nin Kuzey Pasifik Okyanusunun ortasındaki cennet eyaleti Hawaii, heryıl binlerce turisti kendine çeken oldukça güzel bir turizm merkezi. Hawaii'de nerde kalmalı, hangi adalarda konaklama nasıl gibi sorular için Hawaii'de nerede kalınır yazımıza bakabilirsiniz.

Şikago şehir merkezi
Boston - Amerika Birleşik Devletlerinin en zengin, tarihi ve etkili şehirlerinden biri olan Boston, müzeleri, tarihi binaları, sanat eserleri ve renkli eğlence dünyası ile ziyaretçilerine keyifli bir tatil sunan bu büyük şehir, Senede 16.5 milyon turisti kendine çeken Boston'da nerde kalınır ayrıntılı bilgi için Boston'da nerede kalınır sayfamıza bakabilirsiniz.

San Francisco - Kaliforniya eyaletinin kuzeyinde Körfezi Bölgesi'nin (Bay Area) en önemli kenti San Francisco liberal nüfusu, tepeleri, Viktorya dönemi mimarisi, muhteşem manzarası ve çokkültürlü yapısı ile ünlü bir Amerikan şehri. San Francisco bütün bıu özellikleri ile sadece Amerikanın değil dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden biri. Bu şehri ziyaret edecekseniz San Francisco'da nerede kalınır yazımıza mutlaka bir göz atın.

Şikago - Amerika Birleşik Devletlerinin New York ve Los Angeles'tan sonra üçüncü büyük kenti olan Chicago, devasa Michigan Gölü kıyılarında kurulu, filmlere bol bol arka planı olan görkemli bir manzaraya sahip oldukça renkli ve canlı bir şehir. Görülmeye değer şehir merkezinin yanı sıra, gezilip görülecek müzeler, sanat galerileri, sosyal etkinlikler, güzel plajlar ve devasa yeşil alanlar vaadeden Chicago, bir hafta kalsanızda gezip bitiremeyeceğiniz bir şehir. Bu şehirde kalacak yerlerle ilgili ayrıntılı bilgi için Chicago'da nerede kalınır sayfamıza bakabilirsiniz.

New Orleans - Amerika'nın en kendine has şehri ve Caz Müziğin başkenti New Orleans, dünyaca ünlü French Quarter, Bourbon Street ve gece hayatı ile meşhur St. Charles Avenue ile Amerika Birleşik Devletleri'nin en çok ziyaret edilen ilk 10 şehri arasında. Bu şehirdeki konaklama bilgileri ve otellerle ilgili ayrıntılar için New Orleans'da nerede kalınır yazımıza bakabilirsiniz.

San Francisco Golden Gate Köprüsü
Baltimore - Bugünlerde büyük bir turizm ve seyahat noktası haline gelen Baltimore'un belki de en bilinen özelliği, Francis Scott Key’in daha sonraları Amerikan Milli Marşı olarak kabul edilecek Star Spangled Banner şarkısının sözlerini yazdığı şehir olması. Baltimore, Chesapeake Körfezinin birleşim noktasında yer alıyor. Bitmeyen gece hayatı, ılıman iklimi ve yoğun misafirperverliği, burayı tüm yıl boyu ziyaret edilebilecek bir yer haline getiriyor. Bkz. Baltimore'da nerede kalınır?

Minneapolis - Mississippi Nehri kıyılarındaki Minneapolis ışıldayan gökdelenleri ve ortasındaki parlak gölleriyle her mevsim ziyaret etmeye uygun gezilip görülesi bir şehir Bu şehirde hem ilgi çekici ve eğlenceli aktivite noktaları bulunabileceksiniz, hem de doğal güzellik ve kentsel kültürün mükemmel bir bileşimine şahit olacaksınız. Bkz. Minneapolis'de nerede kalınır?

Atlanta - Atlanta, eskinin cazibesi ve zarafetiyle birlikte Yeni Güney’in öncü şehri. Güneyli gelenekler ve parlak bir modernizmi dengeleyen bu sehir şeftali ağaçlarını, gökdelen manzaralarını ve dünyanın en yoğun havalimanını barındırıyor.  Atlanta baştan aşağı yıkım ve yeniden inşayı yaşadı; savaşın dehşetini gördü, kıtlık ve sellerin acısını hissetti. Belki de yeniden doğmayı ve dayanıklılığı tüm şehirlerden daha iyi biliyor. Atlanta Olimpiyatların 100. Yılına ev sahipliği yaptı, sivil özgürlükler hareketinin en büyük figürlerinden birini ortaya çıkardı, büyük Georgia eyaletine başkentlik yaptı ve Amerikan Güneyi’nin dayanıklı lideri haline geldi. Atlanta'da nerede kalınır?

Seattle - Amerika Birleşik Devletleri'nin Kuzey Batısının en önemli kenti olan Seattle, Boeing, Microsoft, Statbucks, Amazon.com ve Costco gibi dünya devi firmaların dan vatanı. Amerika'nın en yeşil ve en sağlam müze şehirlerinden biri olan Seattle'da nerde kalınır diye soruyorsanız Seattle'da nerede kalınır yazımıza bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder