30 Mart 2015 Pazartesi

Büyükada'da nerede kalınır?

Adaların (namı diğer Prens adalarının) en büyüğü Büyükada, aynı zamanda İstanbul Anadolu Yakası açıklarındaki bu ada grubunun en çok ziyaret edileni. 5.4 km2’lik alanıyla adada çok fazla yapılacak şey ve görülecek yer var. Eğer mümkünse, ziyaretinizi hafta içi bir güne planlayın çünkü yazları Cumartesi ve Pazar günlerinde vapurlar, sokaklar, restoranlar, kafeler, her yer, aşırı kalabalık. (çok eskilerden taa 1940lı yıllardan beridir haftasonu böyle kalabalıkmış adalar).

Adalar'a İstanbul'dan ulaşım çok kolay. Kabataş’tan kalkan feribot ya da Pendik’ten kalkan deniz otobüsüyle ilçe merkezindeki feribot rıhtımına ulaşıyorsunuz. Burada sizi hem Osmanlıca hem de Latin alfabesiyle yazılmış bir tabela karşılıyor. Adaya yaklaştıkça şimdilerde yeni yapıların arasında kalmış, hayranlık uyandırıcı Osmanlı ve Victoria stili birçok güzel evi görebiliyorsunuz.

Tarihi, Osmanlı döneminden kalma feribot rıhtımını geçince, sizi dükkânları, restoranları ve birkaç oteliyle, hareketli ilçe merkezi karşılıyor. Solda(doğuda), pazar sokaklarına doğru devam eden restoran ve dükkânlarla birlikte kıyı boyunca deniz ürünleri restoranları bulunuyor. Sağda ise özel gemiler ve yatlar için rıhtımlarla, birkaç kafe ve bir park bulunuyor.

Pekçok ziyaretçi için Büyükada günübirlik gidilen bir yer olsa da buranın asıl keyfi aslında en az bir gece kalarak çıkartılır. Ada'da konaklama aslında oldukça popüler ve İstanbul'un gürültü ve patırtısından kaçmak için Büyükada en iyi mekanlardan biri. Biz bu yazımızda Büyükada'da nerede kalınır sorusuna buradaki bazı en popüler otelleri listeleyerek cevap vermeye çalıştık.

Büyükada İskelesi
Ada Palas Hotel Buyukada

19. Yüzyıldan kalma ahşap bir köşk olan Ada Palas Boutique Hotel, tarihi dokusu ve değerleri korunarak 2013’te bir yenilemeden geçmiş. Büyükada atmosferi içinde, temiz, rahat ve huzurlu bir konaklama imkânı sunuyor. Otelin 12 konforlu odası bulunuyor. Tüm odalar el yapımı ve klasik mobilyaların tarzıyla, modern detayların konforu birleştirilerek dekore edilmiş. Ada Palas Boutique Hotel sizi şık odalarında, uydu bağlantılı led televizyonları, ücretsiz kablosuz internet ve sıcaklığın daima kontrol edildiği bir havalandırma sistemi teknolojisiyle ağırlıyor. 20-25 metrekarelik odalarda teknolojiyle lüksü, doğallıkla şıklığı bir arada bulabilirsiniz.

Gala Hotel

Büyükada’nın en iyi sokaklarından birinde, 3 yıldızlı Gala Hotel, beyaz güzelliğiyle parıldıyor. Aydınlık, ferah ve eğlenceli atmosferi, ince detayları ve dostça yaklaşımıyla, burası ikinci eviniz olarak kabul edebileceğiniz özel bir yer. Otel merkezden sadece 5 dakikalık uzaklığıyla, ziyaretçilerine iyi bir zaman geçirmek için eğlenceli alternatifler sunuyor. Zamanınızı kitap köşesinde huzurlu bir şekilde Büyükada hakkındaki kitapları okuyarak ve iyi müzikleri dinleyerek geçirebilirsiniz. Veya eğlence köşesinde çok çeşitli oyunları oynayarak, arkadaş grubunuzla ya da ailenizle keyifli bir vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca otelin her tarafında bulunan kablosuz internet bağlantısıyla işlerinizi de takip etmeniz mümkün. Özel salonda, şirket toplantıları, doğum günü partileri ve öğleden sonra çay partileri düzenlenebilir.

Ascot Hotel Büyükada

4 yıldızlı Ascot Hotel Büyükada, restoranı, barı ve özel havuzuyla ada limanından sadece birkaç dakikalık fayton seyahati uzaklığında. 22 bağımsız balkonlu odasıyla burası hoş bir konaklama yanında en önemlisi rahat bir yatak ve mükemmel bir uyku imkânı sunuyor.  Adanın ve İstanbul’un tarihini ve güzelliklerini keşfetmeniz, rahatlamanız ve aynı zamanda kendinize gelmeniz için ideal bir yer.

Marine House Butik Otel

Marina House Boutique Hotel, Büyükada’nın ortasında, terasından görülen şahane deniz manzarasıyla, deniz otobüslerinin, gemilerin ve motorlu teknelerin yanaştığı bölgeden sadece 100 metre uzaklıkta. Lobideki şöminenin tadını çıkarabilir, 24 saatlik çay ve kahve servisiyle iyi bir zaman geçirebilirsiniz. Çocuklarınız çocuk köşesinde iyi bir zaman geçirirken siz de film izleyip müzik dinleyebilir ya da dinlenebilirsiniz.

Ücretsiz kablosuz internet bağlantısıyla, internette istediğiniz gibi gezinebilir ya da işleriniz takip edebilirsiniz. İster lobide, ister muhteşem manzarasıyla terasta ateş başında, arkadaşlarınız ve ailenizle hoş bir vakit geçirebilirsiniz.

Büyükada otellerinin daha geniş bir listesi ve bu otellerin oda fiyatları ve ziyaretçi değerlendirmeleri gibi bilgileri için Büyükada Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder