15 Mart 2015 Pazar

Kanarya Adaları'nda nerede kalınır?

İspanya'nın Kanarya Adaları, ya da kısaca Kanaryalar, Fas'ın güneybatısında, plajları, muhteşem doğal güzellikleri ve ılıman iklimi ile her yıl milyonlarca turisti kendine çeken önemli bir turizm merkezi. Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma, La Gomera ve El Hierro adalarından oluşan takımada (aslında takımadada daha küçük ve önemsiz bir çok ada daha mevcut) Avrupa'ya yakın konumu ile her yıl bu kıtadan önemli miktarda turisti kendine çekiyor.

Kanarya Adaları Avrupa, Güney Amerika ve Afrika kültürlerinin harmanlandığı kendine has bir kültüre sahip. Adanın mutfağı da bu karışımdan nasibini almış ve özellikle deniz mahsülleri konusunda yemekler çok iyi. Adada İspanyol mutfağının güzel örneklerini de bulmak mümkün.

Ilıman iklimi nedeniyle Kanarya Adalarına her mevsim gidilebilir. Mayıs ve Haziran ayları görece daha düşük sezon ve fiyatlar daha uygun. Kış ve yaz ayları ise Adaların en popüler olduğu zamanlar.

Kanarya Adalarında nerede kalınır sorusunun pek çoğu için cevabı, takımadanın en büyük adası olan Tenerife Adası olacaktır. Bölgenin başkentlerinden Santa Cruz de Tenerife önemli bir yolcu gemisi turu uğrağı ve adanın güneyindeki ünlü tatil merkezleri muhteşem plaj ve denizin yanında rengarek gece hayatı ile de göz dolduruyor. İkinci alternatif ise takımadanın en nüfus kalabalık adası olan Gran Canaria adası.


Kanarya Adaları Haritası
Tenerife

Kanaryalar'ın en büyük adası olan Tenerife, Kanaryalar'da gidip gezmek ve kalmak için en iyi yerlerin başında geliyor. Her yıl onbinlerce Alman ve İngiliz turistin muhteşem plajları ve renkli gece hayatı için akın akın geldiği Tenerife aynı zamanda İspanyol turistler için de popüler bir mekan. Muhteşem sahil şeridi, harika plajları, yemyeşil ormanları, ilginç fauna ve florası ile Tenerife, Kanarya Adaları'nda nerede kalınır sorusunun en güçlü cevap adayı.

Los Cristianos, Playa de las Americas, Costa Adeje

Birbirine oldukça yakın bu üç popüler tatil merkezi, Tenerife'in ve Kanaryalar'ın en kalınası yerlerinden biri.

Los Cristianos muhtemelen Kanarya Adalarının en popüler ve kalabalık tatil bölgesi. Muhteşem plajlarının yanında skuba ve bot turları gibi aktivitelerin başladığı limanı ile Los Cristianos pekçok turist için hemen yakınındaki daha sakin tatil köylerinde kaldıkları ve akşam ve geceleri ziyarete geldikleri bir merkez. Hemen kordonboyundaki plajı ve bu çevredeki aktiviteleri ile Los Cristianos, Playa de las Americas ile beraber Kanarya Adalarının en renkli gece hayatını sunan bir şehir.

Bu şehir ve civarındaki oteller, karşılaştırmalı otel fiyatları ve otel tavsiyeleri için Kanarya Adaları Los Cristianos Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Kanarya Adalarının parti ve gece hayatı başkenti Playa de las Américas 24 saat capcanlı ve İbizavari hedonist hayatı ile özellikle gençlerin akın akın geldiği renkli bir tatil şehri. Şehrin yaklaşık 1 kilometre uzunluğundaki Verónicas şeridi gece klüpleri, kabareler, canlı müzik, dükkan ve restoranlarla dolu. Neon ışıkları, sokaklara taşan müzik ve sokaklarda dans eden gençler bu şehirde sizi bekleyen şeyler. Bu nedenle eğer daha huzurlu veya aileye hitap eden bir ortam arıyor iseniz muhtemelen Playa de las Americas size göre bir tatil mekanı değil. Ama yine de burada kalmıyor iseniz bile buraya uğrayın. Aslında pekçok turist Tenerife'te, daha güneydeki konaklama mekanlarına gitmeden buradan geçer. Özellikle gündüzleri çocuklara hitap eden eğlenceler bulabileceğiniz Playa de las Americas'ta çok da güzel bir golf sahası var.

Bu şehir ve civarındaki oteller, karşılaştırmalı otel fiyatları ve otel tavsiyeleri için Kanarya Adaları Playa de las Americas Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Kendisi küçük ve şirin bir kasaba olan Adeje'nin sahil şeridi (costa) oldukça popüler bir turizm mekanı. 100% turizm odaklı bir kordonboyu Los Cristianos'tan başlayıp Las Americas'ı geçerek Costa Adeje'ye varıyor. Buraya gelen turistlerin önemli bir kısmının aklında plaj ve güneş olsa da Siam Park ve Aqua Park gibi birkaç eğlencelik de bu bölgede mevcut. La Troya, Pinta, Torviscas, Fañabé ve del Duque bölgenin önemli plajları ve birçok su aktivitesine de evsahibi.

Bu şehir ve civarındaki oteller, karşılaştırmalı otel fiyatları ve otel tavsiyeleri için Kanarya Adaları Costa Adeje Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Tenerife Adası ve özellikle Los Cristianos, Playa de las Americas ve Costa Adeje sahil şeridi Kanarya Adalarının en popüler tatil mekanları.

Puerto de la Cruz

Kanaryalar'ın popüler turizm mekanlarından bir diğeri olan Puerto de la Cruz, yemyeşil doğası, muhteşem denizi ve otantik eski tarihi merkezi ile oldukça güzel bir mekan. Şehirdeki Loro Parque adlı macera parkı ve Lago Martianez su parkı çocuklar için ideal. Güzel plajlar arayanlar için ise uğrak yerleri Playa Jardín.

Bu şehir ve civarındaki oteller, karşılaştırmalı otel fiyatları ve otel tavsiyeleri için Kanarya Adaları Puerto de la Cruz Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Santa Cruz de Tenerife

Tenerife Adasının başkenti ve en büyük şehri olan Santa Cruz de Tenerife, adanın doğu ucunda. Her yıl Şubat veya Mart ayında karnaval sayesinde haftalarca devasa ve renkli bir parti ortamına dönen Santa Cruz, yolcu gemilerinin onbinlerce turisti taşıdığı popüler bir merkez. Şehrin Playa de las Teresitas Plajı, altın kumlu plajı ve palmiyeleri ile oldukça güzel bir plaj. Her ne kadar Kanarya Adalarına gelen turistler, yukarıda bazı önemlilerine yer verdiğimiz güney kasabalarında kalsalar da buraya en az bir gün mutlaka uğramak gerekli. Eğer daha gelişmiş ve turizm merkezlilikten uzak bir ortam arıyorsanız bu şehirde de kalabilirsiniz.

Bu şehirdeki ayrıntılı konaklama bilgileri için Kanaryalar Santa Cruz de Tenerife Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Kanaryalar Santa Cruz de Tenerife
Tenerife adası bu saydığımız şehirlerden ibaret değil elbet. Bu adadaki konaklama imkanları ile ilgili daha geniş bilgi için Kanaryalar Tenerife Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Gran Canaria

Kanarya Adalarının en nüfus açısından en büyüğü olan Gran Canaria, içinde birçok mikro iklim ve değişik bölge barındırdığı için "mini kıta" olarak adlandırılan bir kara parçası. Aşağıda bu ada üzerinde öne çıkan şehir ve tatil köylerini listeledik. Bu adadaki tüm oteller ve bunlarla ilgili otel fiyatları gibi ayrıntılar için Kanaryalar Gran Canaria Otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Las Palmas de Gran Canaria

Kısaca Las Palmas olarak bilinen ve Kanarya Adalarının en büyüğü olan Gran Canaria adasında konuşlu olan bu şehir Kanarya Adalarının en büyük yerleşim merkezi. Las Palmas'ın en meşhur özelliği muhtemelen şehrin kıyısında uzanan 4 kilomatre uzunluğundaki Playa de Las Canteras Plajı. Şehrin sembolü olan bu plaj dünyanın en iyi şehir plajlarından biri. Set resifi sayesinde oldukça güvenli olan plajın hemen ardındaki kordonboyunda ise birçok aktivite mevcut. Özellikle akşamları yürüyüş yapmak için ideal bir yer olan plaj'a 1 ve 2 numaralı otobüslerle kolayca ulaşabilirsiniz.

Ulaşım konusunda Kanarya Adalarındaki en iyi şehir olan Las Palmas'ta kalmak isterseniz, buradaki oteller, karşılaştırmalı otel fiyatları ve otel tavsiyeleri için Las Palmas de Gran Canaria Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Las Palmas de Gran Canaria
Playa Del Ingles

Özel olarak tatil köyü olsun diye inşaa edilmiş, Gran Canaria Adasının güney sahilindeki Playa Del Ingles (İngiliz Sahilleri) özellikle Avrupalı turistlerin gözdesi olan popüler bir Kanarya Adaları tatil merkezi. Yaz ve kış aylarında turist dolan bu şehir ve çevresinde genellikle paket turizmi ile gelen turistleri görmek mümkün. Burada her yaşa hitap eden aktivitenin yanında büyük alışveriş merkezleri de bulmak mümkün.

Playa Del Ingles'deki oteller, karşılaştırmalı otel fiyatları ve otel tavsiyeleri için Playa Del Ingles Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder