1 Mart 2014 Cumartesi

En iyi 10 Lüks Beyoğlu Oteli

İstanbul Beyoğlu otelleri arasından aşağıdaki 10 lüks otel öne çıkan en iyilerden.

#1 - Witt İstanbul Suites
Kılıçali Paşa Mahallesi, Defterdar Yokuşu, No: 26, Galata, Beyoğlu - İstanbul

Sadece Beyoğlu'nun değil İstanbul'un en iyi butik otellerinden biri olan 5-yıldızlı Witt İstanbul Suites mükemmel iç mimarisi, geniş odaları ve muhteşem manzarası ile göz dolduruyor. Hem Taksim'e, hem Galataya yakın iken tranvay sayesinde Sultanahmet'e ulaşım da çok kolay. Çevrede güzel restoranlar ve de çok güzel bir Van Kahvaltı evi  var.

#2 - Tomtom Suites İstanbul
Boğazkesen Cd. Tomtom Kaptan Sk. No: 18, Galata, Beyoğlu - İstanbul

Osmanlı İmparatorluğu döneminde (1901) Soeurs Garde-Malades Apartmanı olarak inşaa edilen binada konuşlu 5-Yıldızlı Tomtom Suites İstanbul'un sayılı Küçük Lüks Otelinden biri (Small Luxury Hotel). İstiklal Caddesi ve Taksim yürüme mesafesinde (ama caddeye yokuş tırmanmanız lazım). Küçük bir otel olduğundan taksicinin bulması zaman alabilir, önceden haritadan yerine bakıp gidin.

 #3 - Pera Palas Otel İstanbul
Meşrutiyet Cd. No: 52, Tepebaşı - İstanbul

Beyoğlu oteli deyince akla ilk gelen otel, Osmanlı Döneminden beridir otel olarak hizmet veren Tepebaşı'ndaki tarihi Pera Palas Oteli. 1895 yılında hizmete giren otel Haliç'e tepeden bakan konumunun yanında İstanbul'un en renkli gece hayatı mekanlarına da yürüme mesafesinde.

#4 - Ceylan InterContinental
Asker Ocagi Cad No: 1, Taksim

Boğaza tepeden bakan konumu ile Intercontinental İstanbul'un en iyi manzaralı otellerinden biri. Bunun yanında 5 yıldızlı tesisleri, lüks odaları, merkezi konumu ve servisi ile İstanbul'un en iyi otel konaklama alternatiflerinden birini sunuyor.

#5 - Midtown Otel İstanbul
Lamartin Cd. No: 13, Beyoğlu - İSTANBUL, Taksim, İstanbul
Taksim Meydanı'nın yanı başındaki konumu, 4 yıldızlı konforu, temizliği ve şahane servisi ile İstanbul'un ve Beyoğlu'nun en kalınası otellerinden biri. Havataş'tan sadece birkaç dakika uzaklıkta ve metronun dibinde olduğundan ulaşım rahat. Midtown Otel İstanbul hem iş gezisinde olanlara, hem de turistlere hitap ediyor.

Taksim'deki Midtown Otel İstanbul
Taksim'deki Midtown Otel İstanbul
#6 - Titanic City Otel İstanbul
Lamartin Cd. No: 47, Taksim, Beyoğlu - İSTANBUL
Taksim Meydanı'nın yanı başında konumlu bir başka güzel otel de Titanic City Otel İstanbul. Adına bakmayın, bir yere battığı falan yok, oldukça popüler ve iyi değerlendirmeler alan bir otel. 4 yıldızlı. Sadece kişilere değil, güzel konferans tesisleri ile şirketlere de uygun.

#7 - Otel Gezi İstanbul
Mete Cd. No: 34, Taksim Meydanı, Beyoğlu
Beyoğlu'nda bulunan Otel Gezi İstanbul, Taksim Meydanından yürüme mesafesinde ve sauna, jakuzi, hamam, fitness ve spa ve güzellik merkezi gibi olanaklarının yanında modern ve düzenli odalar sunan iyi bir butik otel.

#7 - Galata La Bella Hotel
Arapcamii Mh.Erguvan Sk. No:1, Galata, İstanbul
Taksim'den Galata'ya uzanalım. Galata La Bella Otel zaten güzel de o büyük balkonundan İstanbul tarihi yarımada manzarası başka bir otelde yok! Otel tarihi bir binada ve odalar küçük. Ama o manzara ve lokasyon için kalmaya değebilir ...

Galata La Bella Hotel
Galata La Bella Hotel
#7 - İstanbul Golden City Otel
Arap Camii Mh. Tersane Cd. No: 111, Karaköy
Harika akşam yemeği, tepesindeki restorandan muhteşem Süleymaniye ve Haliç manzarası, restoranı ile her ne kadar bir miktar gürültülü bir yerde olsa da İstanbul Golden City Otel listemize girmeyi başarıyor.

#8 - Richmond Otel İstanbul
İstiklal Cd. No: 227, Beyoğlu
İstiklal Caddesindeki Richmond Otel İstanbul, konum itibarı ile turistler için ideal. Lokasyonuna rağmen görece sessiz bir otamda, yemekler çok güzel. Odalar küçük ama otelin yeri ve ortamı oldukça iyi.

#9 - CVK Otel Taksim İstanbul
Gümüşsuyu Mh., Sıraselviler Cd. No:11, Taksim

#10 - The Marmara Pera Otel İstanbul
Meşrutiyet Cd. Tepebaşı, Beyoğlu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder