8 Mart 2014 Cumartesi

Ucuz tatil otelleri

Havaların yavaş yavaş ısınmasıyla tatil planları da yavaş yavaş aklımızın bir köşesinde belirmeye başladı. Hem yurt dışında hem de yurt içinde tatil anlayışımız turdan kendi başımıza gittiğimiz tatillere kaymaya başladı. Bunun en büyük sebebi muhtemelen internet. Artık hem internetten gideceğiniz tatil mekanı ile ilgili en ince ayrıntıya kadar detayı öğrenebiliyorsunuz, hem de otel, araba, gezi, yerel tur gibi tatilin önemli bölümlerini internetten ayarlayabiliyorsunuz.

İnternetten en çok ayarlanan şeylerden biri de otel. İnternette bugün online olarak otel odanızı ayarlayabileceğiniz bir sürü site var. Bu siteler otellerle kendi toptan anlaşmalarını yaptıkları için aynı tip odayı buralarda daha ucuza bulabiliyorsunuz.

Ama eğer internetten ucuz tatil otelleri aradı iseniz fark etmişsinizdir ki bu kadar seçeneğe tek tek bakmak oldukça zahmetli. Zaman kısıtlı olduğundan bakmadığınız birkaç site ile çok büyük bir ucuzluğu kaçırabiliyorsunuz. Bu sitelerin yanında bir de otellerin tek tek kendi siteleri var ki bunlara da bakmaya kalksanız saatleriniz bu işe gidecek.

Neyse ki ucuz tatil otelleri bakan kullanıcıların bu sorununa basit bir çözüm var:  otel arama motorları. Bu sistemlerin İngilizce adı hotel meta search engine. Halk arasında otel karşılaştırma sitesi olarak da biliniyorlar. Bu siteler sizin yerinize çeşitli otel rezervasyon sitelerinden arama yaparak otel odalarının karşılaştırmalı bir listesini sunuyorlar.

World Travel Awards kapsamında 2013 yılı için verilen en iyiler ödüllerinden "en iyi otel karşılaştırma sitesi" ödülünün sahibi hotelscombined.com bu tip sitelerin en popüleri ve iyisi. Popülerliği ise isabetli sonuçları ve de oldukça basit arayüzü sayesinde. Hotelscombined.com'un otel karşılaştırma listesi hem size büyük bir tasarrufu sağlıyor hem de otel odasının en uygun ve ucuzunu bulmanızı sağlıyor (tek tek rezervasyon sitelerine gitseniz daha ucuz rezervasyonu çok büyük ihtimalle kaçırıyorsunuz).

Aşağıda örneğin hotelscombined.com Paris otelleri arama sonuçları görülüyor. Listede gördüğünüz gibi her otelin çeşitli online otel rezervasyon sitelerindeki güncel fiyatı görülüyor. Hotelscombined sadece otel fiyatlarını değil otel konuk değerlendirmelerini de topladığından hem iyi hem de ucuz tatil oteli bulmanızı oldukça kolaylaştırıyor.

Hotelscombined.com Paris otelleri arama sonuçları
Kısacası HotelsCombined.com, başlıca tüm seyahat sitelerindeki en iyi otel fırsatlarını tek bir aramada bulmanızı ve tüm başlıca konaklama web sitelerindeki fiyatları ve yer olup olmadığını aynı anda araştırmanızı ve karşılaştırmanızı sağlayan harika bir site. Expedia, Hotels.com, Venere, Laterooms, EasyToBook ve diğer sitelerdekilerin hepsi tek arama sonucunda çıkıyor. Sitenin arama yaptığı tüm online rezervasyon sitelerinin listesine buradan bakabilirsiniz.


1 yorum:

  1. Submit your website or blog now for indexing in Google and 300+ search engines!

    Over 200,000 sites indexed!

    SUBMIT NOW via I Need Hits!!!

    YanıtlaSil