8 Mart 2014 Cumartesi

Dubrovnik'de nerede kalınır?

Akdeniz'in önde gelen tatil yörelerinden Adriyatik'in İncisi Dubrovnik, aynı zamanda Hırvatistan'ın en gezilip görülecek yerlerinden biri. Deniz ticareti için kurulan ve orta çağda Venedik'e kafa tutabilen tek şehir-devlet olan Dubrovnik, zenginliği ve akıllıca yürüttüğü diplomasi sayesinde 15. ve 16. yüzyıllarda büyük bir gelişme göstermiş.

Bugün Dubrovnik Hırvatistan turizminin en önemli merkezi. Akdeniz kıyısndaki en güzel şehirlerden biri olan Dubrovnik daha 19. yüzyılda ünlüler tarafından gidilip görülesi bir yer olarak keşfedilmiş. Bugün Hırvatistan'ın en iyi 23 lüks otelinin 12'si burada.

Şehrin mimarisi gerçekten muhteşem. Binalar, sokaklar, kiliseler, müzeler, manastırlar ve küçük meydanları ile şehir olarak mutlaka görülmesi gereken bir yer. Bunun yanında hemen şehir çevresinde ve komşu şehirlerde çok güzel plajlar ve resortlar var. Dubrovnik plaj ve botanik bahçeleriyle ünlü Lokrum adası, şehri çevreleyen surlar ve Dubrovnik katedrali ile ünlü.

Dubrovnik aynı zamanda bölgenin en ünlü yat uğrak noktalarından biri. Zaten Dubrovnik'te yapılacaklar listesinin en tepesinde yat turu olmalı.

Adriyatik'in incisi Dubrovnik
Adriyatik'in incisi Dubrovnik, Akdeniz sahillerindeki en güzel şehirlerden biri.
Şimdi Dubrovnik'te nerede kalınır sorusuna cevap verelim. Aşağıda en iyi konuk değerlendirmelerini alan toplam 10 adet Dubrovnik otelini listeledik. Şike olmasın diye en az 250 değerlendirme alan otelleri listemize aldık.

1 - The MirO Studio Apartments - 465 konuk değerlendirmesinden 9.8 puan alan The MirO Studio Apartments 4 yıldızlı.

2 - Hilton Imperial Dubrovnik - 1,176 konuk değerlendirmesinden 9.2 puan alan Hilton Imperial Dubrovnik 5-Yıldızlı.

3 - More Hotel Dubrovnik - 292 konuk değerlendirmesinden 9.2 puan alan More Hotel Dubrovnik 5-Yıldızlı.

4 - Hotel Bellevue Dubrovnik - 1,572 konuk değerlendirmesinden 9.2 puan alan Hotel Bellevue Dubrovnik 5-Yıldızlı.

5 - Hotel Excelsior & Spa - 1,325 konuk değerlendirmesinden 9 puan alan Hotel Excelsior & Spa 5-Yıldızlı.

6 - Apartmani Nives Dubrovnik - 594 konuk değerlendirmesinden ortalama 9 puan alan Apartmani Nives Dubrovnik 3 Yıldızlı.

7 - Valamar Dubrovnik President Hotel - 4-Yıldızlı Valamar Dubrovnik President Hotel, 325 konuk değerlendirmesinden ortalama 9 puan almış.

8 - Royal Palm Hotel - 5-Yıldızlı Royal Palm Hotel 272 konuk değerlendirmesinden ortalama 9 puan almış.

9 - Grand Villa Argentina - 5-Yıldızlı Grand Villa Argentina toplam 1,393 konuk değerlendirmesi toplamış ve bunlardan ortalama 8.9 puan almış.

10 - Neptun Hotel Dubrovnik - 4-Yıldızlı Neptun Hotel Dubrovnik toplam 894 konuk değerlendirmesinden 8.9 puan almış.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder