31 Mart 2014 Pazartesi

Kemal Kılıcdaroglu istifa etti iddiasi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu istifa mı etti? Kemal Kılıçdaroğlu istifa etti iddiası.

2014 Yerel Seçimlerinin hemen sonrasında gazeteci-Yazar Sevilay Yükselir CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifa ettiğini iddia etti. Sabah gazetersi yazarı Sevilay Yükselir attığı tweet ile "Kemal Kılıçdaroğlu istifa etmiş deniliyor ... Doğru mu bu bilgi? Odasında ikna etmeye çalışıyorlarmış partililer kararını geri alsın diye." diye sordu.

Anamuhalefet partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi seçimlere yüzde 30 bandının üstü hedefi ile girmişti. Özellikle 17 Aralık Yolsuzluk Operasyonu sonrası oluşan havada, partinin bazı bölgelerde MHP seçmeninin de desteği ile çok iyi bir performans göstermesini bekleyen azımsanamayacak sayıda insan vardı.

Açılan sandıklardan çıkan sonuca göre de CHP'nin Türkiye genelinde %29.03'de kaldığı ve iktidarda olan Adalet ve Kalkınma Partisinin ise 44.13 % oy aldığı görülüyor.

Alınan sonuçlardan sonra sosyal medyada Kemal Kılıçdaroğlu'na istifa çağrıları görülüyor. Kemal Kılıçdaroğlu istifa edecek mi, yoksa halihazırda istifa edecek mi bunu şu kargaşada kesin bilmek mümkün değil.

Daha sonra CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bir basın toplantısı düzenleyerek yerel seçim sonuçlarını değerlendirdi. Kılıçdaroğlu pek tabii ki kimseyi şaşırtmayarak istifa haberlerini yalanladı:

Yandaşları benim istifa edeceğim haberini yayıyorlar. İstifa edecek biri varsa bu ülkeyi soyalardır. Ülkeyi soyan istifa edecek mi diye sormuyorlar da, demokrasiyi savunanlar istifa edecek diyorlar. Bu daha başlangıç. Tamam beklenildiği kadar oy alamadık ama kararlılıkla gidiyoruz. Ağır ağır, sindire sindire… Halka daha fazla gideceğiz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder