2 Mart 2014 Pazar

Belgrad'da nerede kalınır?

Sıbristan'ın başkenti Belgrad (Beyaz Şehir demek), 1.7 milyonluk nüfusu ile ülkenin en büyük şehri. İstanbul'dan uçak ile sadece 1 saat 45 dakika uzaklıktaki konumu ve Türklerden vize istememesi sebebi ile ülkemizden kolayca gidilip görülebilecek ilginç bir Doğu Avrupa Şehri. Şehir turizm potansiyelini yeni yeni keşfediyor ve hızlı gelişmesi ile her geçen yıl daha da cazibeli bir turizm mekanı halini alıyor.

Belgrad'ın en meşhur olduğu yönlerinden biri başdöndürücü gece hayatı. Belgrad gece hayatı sadece oldukça renkli ve canlı değil, aynı zamanda da arkadaş canlısı bir atmosfere sahip. Gece klüpleri, barlar, şovlar, kumarhaneler ve restoranlarla dolu şehrin en popüler klüpleri nehirde tekne içinde olanları. Kumarhaneler ve gece klüpleri ülkemizden ve dünyanın her yerinden şehre bol bol turist çekiyor.

Belgrad'a gitmeye niyetli iseniz tur olmadan otelinizi, biletinizi, vizenizi kendiniz ayarlayabilirsiniz. Eğer Belgrad'da kalacak yerle ilgili bilgi isterseniz, biz burada Belgrad'da nerede kalınır sorusuna giriş şeklinde bir cevap vereceğiz. Tek tek Belgrad otel tavsiyesi yapmak yerine de Belgrad'ın belli başlı bölgelerini ve turistlere en uygun olanlarını tanıtacağız. Siz size uyan bölgeyi seçtikten sonra aşağıda verdiğimiz Belgrad otellerinin detaylarını ve hiçbir yerde bulamayacağınız fiyatlarını veren otel linklerini takip edebilirsiniz.

Aşağıda da görebileceğiniz gibi Belgrad  Tuna ve Sava Nehirlerinin birleştiği platoda kurulu. Şehrin nehir kıyısındaki tarihi merkezi Stari Grad (old town) hayatın turistler için genel olarak odaklandığı yer. Şehrin merkezi ise Stari Grad, Vracar ve Savski Venac Mahalleleri. Biz otelinizi şehir merkezinde veya hemen yakınında tutmanızı tavsiye edeceğiz. Çakal taksicilerle çok uğraşmanız gerekmez (havaalanında bile şehir merkezine servisle gelebilirsiniz).


Belgrad Haritası ve Belgrad'ın mahelleleri
Belgrad Haritası ve Belgrad'ın mahelleleri

Eğer gece hayatına yakın kalmak istiyorsanız Eski Belgrad içinde yer alan Terazije Meydanı civarında kalmanızı tavsiye ederiz. Fakat yazın en sıcak aylarında gece hayatı daha çok nehir kenarında döndüğü için bazıları için Zemun'da kalmak ve nehirde seyahat ederek gece hayatı noktalarına ulaşmak daha çekici bir alternatif olabilir. Zemun mutlaka gezilip görülesi ve aynı zamanda kalmak için otellerin bulunduğu bir yer. Çoğu insan burayı Novi Belgrad'ın (Yeni Belgrad) bir parçası sanıyor ama bu deniz kenarındaki hoş bölge kendi başına bir mahalle. Zemun'da kalmak isteseniz eğer Belgrad Zemun otelleri sayfasına bakın.

Eğer Belgrade'ı bilmiyor iseniz size tavsiyemiz ya Stari Grad ya da Zemun'da kalmanız. Stari Grad içinde yukarıda bahsettiğimiz Terazije Meydanı bölgesinde pahalı otelleri, istasyon civarında ise Eski Belgrad'ın ucuz otellerini bulacaksınız.

Belgrad otelleri ile ilgili detaylar, fiyat listesi ve varsa indirimler için bakınız Belgrad Otelleri. Her ne kadar vizesiz olması, online otel ayarlayabiliyor olmanız gibi kolaylıklarla kendi başınıza gidebilecek olsanız da eğer Belgrad turu arıyor iseniz Belgrad Turu sayfasına bakabilirsiniz.

Konuk değerlendirmelerine göre en iyi 10 Belgrad oteli ise şunlar(*):

1 - Selection Apartments (3 Yıldızlı) - Dobracina 9, Belgrad, Sırbistan
2 - Zira Hotel (4 Yıldızlı) -  35 Ruzveltova Street, Belgrad, Sırbistan
3 - Hyatt Regency Belgrade (5 Yıldızlı) - PO Box 067, Milentija Popovica 5, Belgrad, Sırbistan
4 - Hotel Srbija Garni - (3 Yıldızlı) - Brankova 13-15, Belgrad, Sırbistan
5 - Belgrade Art Hotel (3 Yıldızlı) - Knez Mihailova 27, Belgrad, Sırbistan
6 - Holiday Inn Belgrade (4 Yıldızlı) - Spanskih Boraca 74, Belgrad, Sırbistan
7 - Queen's Astoria Design Hotel  (4 Yıldızlı) - Milovana Milovanovica 1, Belgrad, Sırbistan
8 - In Hotel Belgrade (4 Yıldızlı) - 56 Arsenija Carnojevica Boulevard, Belgrad, Sırbistan
9 - Belgrade City Hotel (4 Yıldızlı) - Savski Trg 7, Belgrad, Sırbistan
10 - Design Hotel Mr. President (4 Yıldızlı) - Karadjordjeva 75, Belgrad, Sırbistan

Hyatt Regency Belgrade
Hyatt Regency Belgrade
(*) - Otel arama motoru hotelscombined.com'un derlediği sonuçlardan en az 100 adet konuk değerlendirmesi alan otelleri sıraladık.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder