16 Şubat 2014 Pazar

Dusseldorf'da nerede kalınır?

Almanya'nın gece hayatı, karnavalları, aktiviteleri, alışveriş olanakları ve Boot Messe (dünyanın en iyi tekne ve su sporları fuarı) gibi ticari fuarları ile ünlü Düsseldorf Şehri sadece ülkenin değil dünyanın en önemli ekonomi, iş, ticaret ve moda merkezlerinden biri.

Düsseldorf'un en belirgin yapısı Rheinturm 240.5 metre yüksekliğindeki betonarme haberleşme kulesi Rheinturm (Ren Kulesi demek). Tepesinde döner bir restoran ve gözlem platformu bulunan kulenin gözlem kısmı sabah 10:00'dan gece 11:30'a kadar açık.

Şehrin tarihi merkezi, Altstadt sayısız bar ile dolu ve geceleri cıvıl cıvıl olan oldukça eğlenceli bir yer. Ortaçağdan kalma mimarisi ile tarihi bir alan gibi duran bu bölge aslında 2. Dünya Savaşı bombardımanlarında müttefiklerce tamamen yerle bir edilmiş ve daha sonra binalardan arda kalan temeller üzerine aslında uygun olarak yeniden inşaa edilmiş.

Düsseldorf, güneyindeki Köln Şehri ile sıkı bir rekabet içinde. Bu rekabet o kadar ciddi ki Düsseldorf'ta şehrin mederi iftiharı Altbier yerine yanılıp şaşırıp Köln birası olan Kölsch ısmarlarsanız düşmanca tavırlarla karşılaşırsınız.

Peki Düsseldorf'ta nerede kalınır? Bu sorunun cevabı basit: Şehrin merkezi Düsseldorf District 1 Bölgesinde. Bu bölge şehrin en küçük ama en önemli bölgesi. Düsseldorf'un ortaçağdan kalma tarihi merkezi Altstadt, bitişiğindeki barok stili Carlstadt, şehrin alışveriş ve iş merkezi Stadtmitte bu bölgede.

Eğer Düsseldorf'ta kalacaksanız en güzel yer bu bölge.


Düsseldorf Haritası. Şehrin merkezi bölgesi District 1 kırmızı renkte. Şehrin tarihi merkezi Altstadt da bu bölgede.
Düsseldorf-Stadtmitte
Stadtmitte (şehir merkezi demek) Düsseldorf'ın District 1 Bölgesinde bir alan. Bu bölge Carlstadt, Pempelfort, Oberbilk ve Düsseldorf-Altstadt arasında kalıyor. Ana tren garı Düsseldorf Hauptbahnhof, meşhur alışveriş caddesi Schadowstraße ve daha da meşhur lüks alışveriş bulvarı Königsallee burada.

Bölgede oldukça fazla sayıda da otel bulabilirsiniz. Bu popüler bölgedeki oteller, oda fiyatları ve konuk yorumları için Düsseldorf-Stadtmitte Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Düsseldorf-Stadtmitte Bölgesindeki Königsallee
Düsseldorf Altstadt

Düsseldorf'un II. Dünya Savaşında tamamen yerlebir olup sonra tarihi planlara göre yeniden inşaa edilen tarihi merkezi (altstadt eski şehir demek) şehrin en meşhur ve popüler bölgesi. Geceleri dünyanın en uzun barına dönen bu bölge gece hayatının kalbi ve aynı zamanda popüler bir alışveriş mekanı. Kilometre kareye 200den fazla barın düştüğü bölgede aynı zamanda Düsseldorf'un melhur altbier birasını tadabileceğiniz bira imalathaneleri var. Bu lager öncesi eski usule göre üretilen dark bira en iyi tarihi imalathanelerde tadılır. Buralarda bira bardağınız boşaldığında size sorulmadan yeni bira gelir o nedenle yavaş ve keyif alarak için.

Düsseldorf'ta gezi amaçlı bulunanlar için en uygun konaklama bölgesi Altstadt. Bu bölgedeki oteller için ise Düsseldorf Altstadt otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Düsseldorf Carlstadt
Eski şehir merkezinin hemen güneyinde kalan Carlstadt kalburüstü bir muhit ve Carlsplatz adlı pazarı ile meşhur. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder