16 Şubat 2014 Pazar

Pattaya'da nerede kalınır?

Pattaya her ne kadar son zamanlarda "aile" dostu turizm mekanı olma yönünde bazı adımlar atmış olsa da Tayland'ın bu deniz kenarı tatil kenti hala "Dünyanın Seks Turizmi" başkenti ve turizmin bu yanı hala en güçlü tarafı. Eğer turizmin bu tarafı ile ilgileniyorsanız ve burada bulunan seks işçileri zevkinize hitap ediyorsa eğer Pattaya bir turizm cenneti.

Pattaya'nın şehir merkezi oryantasyon açısından oldukça rahat. Şehir kuzey-güney yönünde sahile paralel uzuyor. Sahilde bir plaj ve plajdan hemen içeride de kuzeyde Beach Road ve güneyde de meşhur Walking Street var. Daha içeride ise denize paralel ilerleyen Second Road var. Beach Road ve Second Road ise dikine soiler (Tayland dilinde sokak demek) ile birbirine bağlı.

Pattaya sadece meşhur gece hayatı ya da denizi ile değil golf, binicilik, karting, atış, bungee jumping ve çeşitli su sporları gibi zilyon tane aktivite sunması ile de turist çeken bir bölge. Tabii ki aynı zamanda da bayi toplantısı, konferans ve kongreler açısından da popüler.

Peki Pattaya'da nerede kalınır? Pattaya'da her keseye ve zevke uygun otel bulmak mümkün. Biz burada tek tek Pattaya otel tavsiyesi vermek yerine konaklama açısından popüler alanları tanıtalım.

Pattaya'da az sayıda otel hariç çoğu otel hayat kadınlarını (ya da hayat adamlarını ya da kadın-erkek aynı anda olanlarını) odanıza getirmenize izin verir. Bazı pahalı otellerde bunu yapmak için bir miktar para ödemeniz gerekebilir (joiner fee denilen). Otellerin çoğunda güvenlik konuklarının hırsızlık ya da saldırı mağduru olmaması için gelen "ziyaretçi"nin kimlik kartını alıkoyacaktır. Yaşı 20'nin altında olan ziyaretçiler de birçok otele alınmayacaktır.

Pattaya da otellerin çoğu gürültülü mekanlarda ve birçok otel odalarda sigara kullanımına izin veriyor. Bu durum lüks otellerde olmasa da bütçe otellerde genel kural. Eğer sigara konusunda hassas iseniz potansiyel Pattaya otelinizi arayıp sigara içilmez odalardan olup olmadığını kontrol edin (büyük zincir otellerde kontrol etmenize pek gerek yok).

Pattaya planı ve ana caddeleri
South Pattaya - Pattaya Walking Street

Güney Pattaya (South Pattaya) aslında şehrin en güney ucu değil (Buddha Hill ve Jomtien Plajı şehrin güneyini oluşturuyor). Pattayaland ve Walking Street bu bölgede. Pattaya'nın ana turist mekanı ve kırmızı noktalı gece hayatının merkezi Walking Street sayısız go-go bar, beer bar ve kerhane ile dolu. 20. yüzyılın Gomara'sı bu bölge sadece gezmek-görmek için de ziyaret edilebilir. Burada sadece kırmızı nokta değil aynı zamanda alışveriş, yeme-içme ve bol bol insanlık hali seyretme şansı da var.

Pattayaland ya da Soi Pattayaland 2 (Soi 13/4) ise Pattaya kartpostallarında görünen geceleri neon ışık denizine boğulmuş seks turizmi merkezi fotolarının modeli fakat burada sadece 8 kadar go-go bar var.

Eğer Pattaya'da bulunma amacınız kırmızı noktalı turizm ise South Pattaya otelleri, özellikle de Walking Street civarındaki oteller tam size göre.

Pattaya Walking Street Otelleri
Pattaya Walking Street
Soi Buakhao, Soi LK Metro ve Soi Honey
Soi Buakhao özellikle Pattaya'da uzun süre kalmaya gelen ve bütçesi dar olanlara ucuz Pattaya hostelleri sunan bir mekan. Soi LK Metro ve Soi Honey ise diğer iki dar bütçeye hitap eden konaklama mekanı. Buralarda ucuz oteller genelde bar ve masaj salonlarının üzerinde ve gürültülü.

Jomtien Beach
Güney Pattaya'nın güneyinde bulunan Buddha Hill'in de güneyindeki Jomtien Plajı ailelerce tercih edilen bir mekan. Ana Pattaya şehri ile arasında Buddha Hill olan bu plaj bölgesi Pattaya Plajına göre daha sessiz ve sakin. Su sporlarına meraklı kesim için cennet olan Jomtien Beach çocuklar için de oldukça eğlenceli bir eğlence parkı ve kulesine sahip.

Eğer sessiz sakin bir Pattaya tatili arıyorsanız Jomtien tam size göre. Pattaya merkezden de öyle çok uzak değil. Eğer bir şekilde yolunuz ailecek Bangkok'a düştü ise ve daha güneydeki tatil cennetleri olan Phuket, Krabi ve Koh Samui'ye gidemiyorsanız Pattaya Jomtien Beach tropik deniz tatili için tercih edilebilir. Bu bölgedeki oteller için Pattaya Jomtien Beach otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Pattaya Jomtien Plajı
Pattaya'ya yakın adalar

Pattaya'ya yakın adalardan Koh Lan en büyük ve popüler olanı. Ana plajı batı kıyılarındaki Tawaen Beach olan bu 8 kilometre uzunluğundaki tropik adada konaklamak için bir sürü otel ve resort mevcut. Diğer bazı adalar ise üzerinde konaklayabileceğiniz Ko Sak ve özel mülk olan Ko Krok.

Ko Lan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder