10 Şubat 2014 Pazartesi

İbiza'da nerede kalınır?

Resmi adı Eivissa olan İbiza, İspanya'nın Valensiya Şehrinin 75 kilometre açıklarında gece hayatı ve burada doğan elektronik müziği ile ünlü popüler bir ada. Yaz aylarındaki gece klübü hayatı ile akın akın turist çeken İbiza, Space, Privilege, Amnesia, Ushuaïa Ibiza Beach Hotel, Pacha, DC10, Eden, ve Es Paradis gibi meşhur gece klüplerine sahip.

İbiza'da turizm sezonu geleneksel olarak Haziran ayında Space ve DC10'un açılış partileri ile başlıyor ve Ekim'in ilk haftasındaki kapanış partileri ile kapanıyor. Bu periyod içinde gece hayatının merkezi Ibiza Town ile batıdaki San Antonio'ya akın akın turist geliyor. İbiza'ya gelen ortalama bir turistin çizelgesi şu: Öğlene kadar uyu, akşam bir "öğle uykusu" çek ve gece klüplere ak ve sabahı diskoda karşıla. Sarhoş ve taşkın genç turistlerin sergiledikleri çivisi çıkmış yaşam tarzı sağolsun İbiza'nın lakaplarından biri de Akdeniz'in Gomara'sı.

İbiza'da nerede kalınır sorusuna cevap vermeden önce İbiza'da nerede kalınmaz sorusuna cevap verelim. Eğer çevrenizin taşkın ve sarhoş insanlarla çevrili olmasından özel bir zevk almıyorsanız San Antonio'nun merkezi "batı yakası" barlar şeridinden uzak durun.

Adanın batısında San Antonio Körfezindeki San Antonio, İbiza'nın ikinci büyük şehri çoğunlukla gece hayatı ve gece klüpleri için şehre gelen İngiliz turistlerle dolup taşan bir mekan. Buradaki Hotel Gran Sol muhtemelen tüm İbiza'nın en iyi oteli. Şehirden ve güneşin batışını izlemek için ideal bir yer olan meşhur Sunset Stripten yürüme mesafesi uzaklığındaki bu güzel otel hem uyumak için sessiz bir mekan hem de partilere akmak için klüplere yakın bir otel sunuyor.

Bütçeniz ne olursa olsun İbiza'da size göre bir otel ya da hostel mutlaka var. Eğer eğlenceli ve görece hesaplı bir parti oteli arıyorsanız San Antonio'daki Ibiza Rocks Hotel'i ya da Playa D'en Bossa'daki Jet Apartments'ı deneyebilirsiniz. Adanın her tarafında turizm sezonu boyunca uygun fiyata kalabileceğiniz bol bol otel ve apart otel mevcut.

İbiza'da nerede kalınır?
Dünya gece klübü başkenti İbiza deyince akla ilk gelen çılgın gece hayatı ve elektronik müzik

Fiyat olarak daha yukarda ama ona göre de bir klası olan parti otellerine örnek olarak Ushuaia Club, Ushuaia Towers ve Pikes'taki Ibiza Rocks veribilir. Parti otelinden kastımız kendine ait klübü, plajı, sahil barı gibi atraksiyonu olan oteller. Örneğin sahil kenarındaki Ushuaia Ibiza Beach Hotel klübü, kiralanabilir özel parti odaları ile hedonizmin doruklarını sunuyor. Sahil kenarındaki yaklaşık 5,000 kişiyi içine alabilecek devasa havuzu ve de sık sık otelin klübüne uğrayan meşhur DJler de cabası.

Eğer cebiniz derin ise Playa D’en Bossa'daki  The Migjorn apartments ya da Pacha'dan gelen cadde üzerindeki The Ibiza Gran tavsiye edilebilir. Pacha'nın Mayıs 2013'te hizmete giren yeni oteli Destino'da oldukça trendy.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder