18 Şubat 2014 Salı

Malaga'da nerede kalınır?

İspanya'nın Málaga şehri, Costa del Sol (Güneş Sahili) üzerinde yer alan ve 2,800 yıllık tarihi ile dünyanın en eski şehirlerinden biri. Astropikal - Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü bu şehir, ortalama 17 derece sıcaklığı ile Avrupa'nın en ılık kışlarından birine sahip. Yazın  Nisan'dan Kasım'a 8 ay sürdüğü bu tatil cenneti ziyaretçilerine güzel bir deniz, daha da güzel kumsallar, alışveriş, harika yemekler ve bol bol tarih sunuyor.

Malaga'da nerede kalınır sorusuna aşağıda uzun uzun belli başlı bölgeleri tanıtarak cevap verdik. Malaga'da konaklamak için iki en güzel seçenek ya şehrin tarihi merkezindeki (Centro) araç trafiğine kapalı bölge ya da plajlar civarı. Eğer en ucuz Malaga otellerini arıyorsanız bunları liman ile centro arasındaki Red Light District'te bulabilirsiniz.

Malaga İspanya'nın meşhur Costa Del Sol sahil şeridinin merkezi. Bu bölgede kalırken yapmanız gereken seçim ya Costa Del Sol'un daha sakin yerlerinde kalıp Malaga'yı ziyarete gelmek ya da Malaga'da kalıp daha sakin kasabalara yol almak.

Malaga Centro
Malaga'nın tarihi merkezi olan Centro şehrin 2,800 yıllık tarihinden izler taşısa da en çok 17. ve 18. yüzyıldan kalma tarihi binalarla dolu görülmesi gereken bir yer. Buradaki tarihi Larios Caddesi şehrin ticari ve sosyal merkezi. Malaga'nın en iyi dükkanlarıü, kafeleri, restoranları ve birçok şirket merkezi ile dolu bu cadde ve çevresindeki trafiğe kapalı sokaklar Malaga'nın geleneksel ticari ve sosyal yaşamının kalbini oluşturuyor.

Centro'da gündüzleri tapas barlarında ve restoranlarda muhteşem İspanyol yemeklerinin peşinde koşabilir ve geceleri de aynı mekanda Malaga gece hayatının bar, disko ve gece klüplerine akabilirsiniz. Endülüs Hamamı, Malaga Katedrali, meşhur Malaga Alcazaba Kalesi bu bölge yakınlarında. Malaga'nın tarihi merkezi yaklaşık olarak zamanında Nasri Hükümdarlığının kale duvarları içinde yer alıyor.

Malaga'nın kalbi olan bu bölgedeki oteller, oda fiyatları, konuk yorumları ve ucuzluklar için Malaga Centro Otelleri sayfasına bakabilirsiniz.

Malaga Centro - Malaga Katedrali
Malaga Centro - Malaga Katedrali
Costa del Sol
Fransızların Rivierası, bizim Turkuaz Sahilimiz var ise İspanyolların da Costa del Sol'ü var. Malaga ilinin sahil şeridi olan bu bölge, Malaga'ya gelen turistlerin önemli bir kısmını ağırlıyor. Costa del Sol Malaga şehri yanında Torremolinos, Benalmádena, Fuengirola, Mijas, Marbella, San Pedro de Alcántara, Estepona, Manilva, Casares, Rincón de la Victoria, Vélez-Málaga, Nerja, Frigiliana ve Torrox gibi kentleri de barındırıyor.

Malaga'nın kendi plajları ise şehre en yakın Playa de la Malagueta (barlar ve kafeler iyi, kumsal vasat, liman manzarası hiç iyi değil), şehir merkezine en yakın ve güzel Playa de las Acacias, Malaga'dan toplu taşıma ile ulaşabileceğiniz en iyi plajlar olan Nerja kenti plajları ve Marbella, Fuengirola, Benelmadena, Torremolinos popüler plajlar. Plaj seçimi önemli zira muhtemelen merkezde kalıp plaja gideceğinize bir plaj civarında kalıp merkezi ziyarete gideceksiniz.

Costa del Sol 150 kilometre uzunluğunda bir sahil şeridi. Bunun 54 kilometresi Malaga'ya ait. İspanya'nın en ünlü sahil şeridi olan bu bölge bizim Akdeniz sahilleri tadında tatil için ideal. Bu bölgede kalmak için Costa Del Sol Otelleri sayfasına bir göz atabilirsiniz.

Malaga demek plaj demek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder