22 Ekim 2013 Salı

The Dubai Mall

Dubai denilince akla ilk gelen alışveriş, Dubai'de alışveriş denilince de akla ilk gelen The Dubai Mall: Dünyanın en büyük alışveriş merkezi. Açılışı 2 kere ertelendikten sonra kapılarını 2008 yılında alışverişseverlere açan The Dubai Mall 653 perakende satıcı ile dünyanın en büyük alışveriş merkezi (yoksa kiralanabilir alan açısından en büyük alışveriş merkezleri South China Mall, Golden Resources Mall, SM City North Edsa, ve SM Mall of Asia).

The Dubai Mall'da dünyanın her yerinden 1200 adet marka mağaza var. Mağaza ve restoranlardan başka büyük bir buz pateni pistine ve akvaryuma sahip (Dubai Aquarium and Discovery Centre).

The Dubai Mall nerede?
The Dubai Mall 20 milyar dolarlık Downtown Dubai (daha önceki ismi Downtown Burj Dubai) kompleksinin bir parçası. Dünyanın en yüksek binası olan Burj Khalifa'ın (açılmadan Burj Dubai olarak biliniyordu) yanıbaşında (Burj Khalifa'ın girişi The Dubai Mall'den).

The Dubai Mall'e en kolay Dubai Metro ile ulaşılabilir (son tren 10:30'da). En yakın istasyon Burj Khalifa İstasyonu. Buradan servis otobüsleri ile The Dubai Mall'e ulaşabilirsiniz. Ayrıca Dubai'nin meşhur altıncılar çarşısından (Deira Gold Souk) RTA Otobüs Servisi de mevcut.

Dubai'den kendi aracınızla geliyor iseniz 1st interchange'i takip edin ve Financial Centre Road (daha önceki ismi Doha Street) takip edin. Sağda The Dubai Mall'e giden yolu göreceksiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder