29 Ekim 2013 Salı

Kapadokya Otelleri

Kapadokya'da nerede kalınır sorusunun cevabı basit. Bu bölgenin sunduğu özel bir deneyim olan mağara otel odaları sunan Kapadokya otellerinde kalınır. Ama otel odanızı kiralarken dikkat etmeniz gereken bu otellerin tüm odalarının mağara oda olmayabileceği. Eğer bu eşsiz deneyimi yaşamak istiyorsanız gerçek mağara odalarda kalın.

Mağara oteli demek tabii ki taş devrinde yaşayacaksınız demek değil :) Bu otellerin önemli bir kısmı oldukça lüks ve 5-Yıldızlı. Bunun yanında özellikle geceleri otellerin atmosferi oldukça büyülü.

Tabii ki illa lüks bir otelde kalmanıza gerek yok. Kapadokya'da Ürgüp, Göreme, Uçhisar ve Avanos'ta her bütçeye ve zevkle uygun otel bulmak mümkün.

Burada bir Kapadokya Otellerinin en iyilerini sıraladık.

En güzel Kapadokya otellerinden biri Ürgüp'teki Kayakapı Premium Caves oteli.  Otelin odaları, servisi ve lokasyonu mükemmel. Maalesef otelde havuz bulunmuyor (aslında havuz var ama özel suit odaların kendilerine özel havuzları var). Otelde prime room olarak sınıflandırılan odalar da en az suit odalar kadar geniş ve konforlu (ve tabii çok daha hesaplı). Ama eğer paranız varsa bu otelde suit odada kalınır ve kendinize özel havuzunuzun tadı çıkarılır.

Kapadokya Otelleri
Kayakapı Premium Caves oteli muhtemelen Kapadokya otellerinin en güzeli.
Bu fotoğrafta kendine özel havuzu olan premium suit odalardan biri görülüyor.
4-Yıldızlı Hezen Cave Hotel Travelers' Choice® 2013 Winner Best Service (En iyi Servis) ödülünün sahibi Ortahisar'da bulunan dekoru ve servisi ile dikkat çeken diğer bir Kapadokya oteli. Göreme ve Ürgüp arasında yer alan Ortahisar bu iki şehir kadar turist dolu değil. Bu da yöreyi daha sakin bir Kapadokya tatili arayanlar için ideal hale getiriyor. Suitinde ayrı yatak odaları, büyük bir Türk Hamamı ve güzel bir salon bulunan otel muhteşem manzaralı taştan terası ile de meşhur.

Hezen Cave Hotel
Hezen Cave Hotel 
İyi Kapadokya otellerinden daha hesaplı kategorisine geçelim. Ürgüp merkezde taş evleri ile bilinen Esbelli bölgesindeki Esbelli Evi Cave Hotel. Bu küçük, güzel taştan han Kapadokya'nın büyülü manzarasına tepeden bakan bu otel sadece 10 odaya sahip. Sahib Suha Ersöz'ün dediğine göre otelin kendine has aile atmosferini bozmamak için oteli genişletme gibi bir plan yok. Ersöz bu bölgede 9 adet taş ev satın almış ve arkalarındaki 5. ve 6. yüzyıldan kalma mağaralarla da birleştirerek bu özel oteli yaratmış.

Esbelli Evi Cave Hotel
Esbelli Evi Cave Hotel
Uçhisar'daki Kale Konak Cave Hotel kalanların öve öve bitiremediği (TripAdvisor sitesinde sadece mükemmel ve çok iyi kategorisinde yorum almış ve Uçhisar'ın en iyi oteli tacını taşıyor) bu otel birçok mağara otelinin bulunduğu bölgede öne çıkıyor. Uçhisar Kalesinin dibinde ve kendine ait bir Türk Hamamı (ki sıcak ya da soğuk bir günden sonra ideal bir özellik) olan otelin bazı taş odaları yüzyıllar öncesinden kalma. Uçhisar Kalesi otelin taş yapısı ve harika dekorasyonu zaten oldukça büyülü olan havasına daha da fazla büyü katıyor.

Kale Konak Cave Hotel
Kale Konak Cave Hotel
Diğer Kapadokya Otelleri ve birçok online rezervasyon sitesinden karşılaştırmalı oda fiyatları için bakınız: Kapadokya Otelleri.

1 yorum:

  1. Booking Buddy is the best travel booking search website, where you can compare travel deals from the top travel booking sites.

    YanıtlaSil